českyslovenskyenglishdeutschpolsky
Kdo je online? 595
[cz] - [sk] - [en] - [de] - [pl] |
Německy: Hornkraut
Čeleď: Caryophyllaceae, hvozdíkovité
Původ: Ukrajina, Krym
Výška v dospělosti: 0.25 m
Doba kvetení: VVI
Barva květů: bílá
Nároky na půdu: chudá, písčitá, suchá,
Nároky na světlo: plné osluněnípolostín
Popis: trvalka, listy vstřícné, kopinaté, okraj listu celokrajný, plody tobolky, vhodné použití do skalek, půdopokryvná rostlina, zajímavá barva listů,
Fotografie: Cerastium biebersteinii, rožec Biebersteinův, Cerastium, rožec

Cerastium biebersteinii

rožec Biebersteinův

rostlina
Cerastium biebersteinii   rožec Biebersteinův rostlina

Cerastium biebersteinii

rožec Biebersteinův

listy
Cerastium biebersteinii   rožec Biebersteinův listy
Rostliny z rodu Cerastium:
01. Cerastium biebersteinii DC. (rožec Biebersteinův), Angl: boreal chickweed, Něm: Hornkraut

Fórum: Cerastium biebersteinii, rožec Biebersteinův, Cerastium, rožec
Fotogalerie Téma / FórumPříspěvky | Poslední příspěvek
1 | 00885 x
Rožec Biebersteinův - Cerastium biebersteinii

Skalničky A-Z
09.01. 2015 22:25
od garten
Články: Cerastium biebersteinii, rožec Biebersteinův
Garten.cz:
Cerastium - rožec
☼5–6, ↑10 cm, Ca+ Vzrůst: Pomocí výběžků se rozrůstá do stříbřitých koberců, může i zplanět. Listy: Kopinaté, hustě stříbřitě šedě plstnaté. Květ: Sněhobílé. Stanoviště: Výsluní, při dobré drenáži v suti i ve spárách. Péče: Podle potřeby silný zpětný řez. Použití: Velmi krásný ve spárách zdí nebo ve... (Garten.cz)

Iberis sempervirens - šteničník
Seříznutí štěničníku Jemné bělostné koberce štěničníku neboli iberky vždyzelené (Iberis sempervirens) zakrývají zahradu už od konce března. Nenápadná stálezelená bylina prospívá na korunách zdí i na skalkách právě tak jako v mělkých nádobách nebo jako součást smíšených hrnkových výsadeb, kde kvete č... (Garten.cz)

Květinové záhony, které nemusíte zalévat
Když je v létě nedostatek srážek, mnohé květiny uvadají. Abyste je udrželi při životě, potřebují zálivku. I mezi okrasnými rostlinami je však řada těch, které vypařují jen málo vody. Mají různé ochranné mechanismy a snadno je poznáte podle vzhledu: Povrch pokrytý chloupky: Jemné chlupy na listech mo... (Garten.cz)

Náhrada trávníku (2)
Trvalky – opět vybíráme rostliny podle klimatických podmínek a oslunění stanoviště. Na větších plochách nebo suchém svahu kombinujeme několik druhů trvalek. Slunce • Achilea tomentosa – řebříček plstnatý – suché slunné stanoviště s propustnou zeminou, hodí se na osázení větších ploch, žlutý květ a š... (Garten.cz)

Půdopokryvné trvalky na slunná místa
Na celodenně osluněných místech můžete vytvořit hezký trvalkový záhon, jehož základem budou půdopokryvné trvalky. Rychle se rozrůstají, vyžadují méně péče a citelně omezí klíčení a růst plevele. Polštářovité druhy s tenkými výhony poskytnou prostor pro některé druhy květin, které v určitém období za... (Garten.cz)

Rostliny pro extenzivní střešní zahrady (2)
Vrstva substrátu rozhoduje Vodítkem při sestavování vhodného sortimentu rostlin pro ozelenění střechy je sledování spontánní vegetace, která by se vytvořila na ploché střeše s různě vysokou vrstvou půdy bez zásahu člověka. Na ploše s minimální vrstvou substrátu (do 2 cm) by se vytvořilo společenstvo... (Garten.cz)

Rejstřík:
Externí odkazy:
Česká verze
Ing. Hana Vymazalová
zahradní architekt