českyslovenskyenglishdeutschpolsky
Kdo je online? 666
[cz] - [sk] - [en] - [de] - [pl] |
Encyklopedie rostlin / Okrasné trávy, travinyEncyklopedie rostlin

Koeleria glauca (SCHRAD.) DC. (smělek sivý)

Anglicky: blue hair grassNěmecky: Blaugraue Kammschmiele
Rod:  Koeleria, smělekČeleď:  Poaceae, lipnicovité
Původ:  východní Evropa, severní AsieVýška v dospělosti: 0.25 m
Doba kvetení:    VI, VII, VIII, Nároky na půdu:  písčitá, propustná, hlinitá, suchá, chudá,
Nároky na světlo:  plné oslunění 
Popis:  travina, použití do skupin, zajímavá barva listů,
Rostliny z rodu Koeleria:
01) Koeleria glauca (SCHRAD.) DC. (smělek sivý), Angl: blue hair grass, Něm: Blaugraue Kammschmiele

Články: Koeleria glauca, smělek sivý
Další informace v článcích o rostlinách:
Koeleria glauca - smělek sivý (17664 čtenářů)
Nápadně šedozelená tráva tvoří husté trsy tuhých a drsných listů, dorůstá výšky 20-25 cm. Květní stébla dosahují výšky 30-70 cm. Kvete v červnu až srpnu hustými zlatými latami. Smělek preferuje propustné, lehčí i chudší půdy na sušším slunném stanovišti. Je téměř vytrvalý, na jaře se pouze vyčesávaj... (Garten.cz)

Garten.cz:
Briza media - třeslice prostřední
Původ-domovina: Náš domácí druh, rozšířený na sušších loukách a pastvinách po celé Evropě a severozápadní Asii. Popis: Vytrvalá tráva jejíž tmavě zelené listy tvoří husté trsy vysoké asi 40 cm, s krátkými podzemními výběžky Raší v polovině dubna, koncem května metá, kvete v červnu až červenci. V kv... (Garten.cz)

Festuca ovina - kostřava ovčí
Původ-domovina: Domácí druh, rozšířený v dubových a borových lesích v Evropě a Malé Asii až po Sibiř. Popis: Velmi variabilní druh, trsy jemných šedozelených listů jsou vysoké 20–25 cm, kvete podobně jako jiné kostřavy od května do srpna na 40 cm vysokých stéblech. Je vytrvalá, vzrůstnější než kost... (Garten.cz)

Traviny - trávy pro trvalkové záhony
Trávy se velice dobře kombinují s vyššími trvalkami, harmonicky sjednocují jednotlivé, texturou rozdílné trvalky, celkově zklidňují dojem z výsadby. Především na podzim se stávají také výrazným okrasným prvkem. K podzimním travinám trvalkových záhonů bezesporu patří dochan psárkovitý ( Pennisetum al... (Garten.cz)

Trávy jako doprovod
Trávy jsou ideálními partnerskými rostlinami pro všechny trvalky i letničky . Přemýšleli jste někdy, jaký by byl film bez herců ve vedlejších rolích, bez zvukového doprovodu nebo bez ústřední melodie? Právě tak jednotvárný jako letničkové či trvalkové záhony bez svých jemných, šarmantních průvodců.... (Garten.cz)

Zahrada a okrasné traviny (2)
Traviny se dobře kombinují s trvalkami, keři i stromy. Většina druhů se nepěstuje pro krásu květů, ale pro charakter svého růstu, zbarvení a celkové harmonické působení a proměnlivost během celé vegetace. Dekorativní květenství mnoha druhů poslouží k řezu i k sušení. Bohatý sortiment okrasných trav... (Garten.cz)

Rejstřík:
ČLÁNKY glauca, koeleria, sivý, smělek, FOTOGALERIE glauca, koeleria, sivý, smělek, SEZNAM ČLÁNKŮ: KOE...
Externí odkazy:
Google - Define: Koeleria glauca | Obrázky: Koeleria glauca | Obrázky: smělek sivý
Česká verze
Ing. Hana Vymazalová
zahradní architekt