Sanulka: Zdravím!
Je tu někdo, kdo má zkušenosti s vlastními semeny u brugmansií? Své rostliny jsem vytáhla ze sklepa, nebyla jsem si jistá, zda je jim tam dobře a na jedné jsem objevila nejspíš plod. Ráda bych věděla, jak s rostlinou zacházet dál, aby semena uzrála, jak poznám, že jsou zralá a kdy je můžu zasadit. Kupovaná se sází II - III, ale předpokládám, že ta má ještě nebudou schopná přežít, takže až ano, zda zasadit hned nebo čekat do tohoto období příští rok. Díky za každou radu!
  J.S.
cz
Brugmansie - semeno (Brugmansia)
Brugmansie - semeno (Brugmansia)
Ing. Miloš Krump: Brugmansia - vlastní semena.
Dotaz odpovězený od uživatele: Zahradnická pohotovost

Durmany čii "andělske trumpety" se dobře množí jak semeny, tak i řízky. Semínka klíčí při 15°C několik týdnů. Ven můžeme rostliny durmanu umístit po prvních mrazících. Semena nechavám kličit v teplotě cca 20 stupňů, aby se zbytečně semenáčky nevytahovaly za světlem.
Editoval krumpold (03.02. 2016 20:27:49)

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
Další informace v článcích o rostlinách
Brugmansia suaveolens - datura Brugmansia suaveolens - datura
Synonymum: Datura suaveolens | Jedná se o impozantní rostliny s překrásnými květy, které se v našich podmínkách pěstují jako přenosné. Na jaře sazenice zasadíme do květináče o průměru minimálně 20 cm. Jako zemina postačí běžně prodávaný Zahradnický substrát …
Brugmansia - durman Brugmansia - durman
Jak přimět durmany k bohatému kvetení Durman (Brugmansia, syn. Datura), známý také jako andělské trumpety, obsypaný spoustou květů, které vždy v podvečer začnou intenzivně vonět – to je sen mnoha majitelů venkovních teras. Není obtížné jej splnit …