Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den, chcem sa opýtať, čo mám robiť, keď mi Aloysia rastie príliš do výšky. Mám výhonky odrezať? Nikdy som ju predtým nepestovala. Dík za radu. Jarmila
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Jakub Krulich: Dobrý den,
ano, aloysie dobře snáší zpětný řez a dalo by se říci, že bez něj jsou rostliny velmi brzy neúhledné. Zakracováním větví na čtvrtinu délky podpoříte rozvětvení a kompaktnější růst.
Mnoho úspěchů přeje Jakub Krulich - Zahradnictví J. a Z. Krulichovi

Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Vladimír Vytásek: Aloisie citrónová (Lippia citriodora) má široké léčebné využití,pomáhá při žaludečních křečích a nadýmání, tlumí nadměrné bušení srdce (tachykardii), mírné sedativum, při migréně, žaludečních a dvanácterníkových vředech.
Další léčivou ja Aloisie sladká nazývaná aztécké sladidlo (Lippia dulcis) ,která léčí kašel, bronchitidu, astma.

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Další informace v článcích o rostlinách
Aloysia triphylla - aloisie trojlistá (READERS DIGEST VÝBĚR) Aloysia triphylla - aloisie trojlistá
Pronikavě vonné bledě zelené listy tohoto opadavého keře se používají v čerstvém stavu k ochucení moučníků, sladkého pečiva, letních nápojů a bylinných čajů. V létě kvete bledými květy šeříkové barvy. Nejlépe se pěstuje jako přenosná rostlina nebo …
Aloysia triphylla - aloisie Aloysia triphylla - aloisie
Výška: do 200cm,dobře snáší řez Květ: drobné, bílo-růžové Starší jméno rostliny je Lippia citriodora.Je zvláštní aromatickou citronovou vůní listů …