janko39: Je to poměrně běžný jev, který většinou neznamená větší újmu. Po opadu těchto suchých listů keř opět obrazí. Jestli se Vám suché listy nelíbí, můžete je opatrně ostříhat. Pokud se na výhonech nové listy neobjeví ,je možno je seříznout až do zdravého dřeva.
jimape: Máme ji čtvrtým rokem, vždy krásně rostla - mohutněla, pěkné, lesklé zelené listy, ovšem po letošní zimě hrůza. Aspoň jsem si to myslela, listy jsou bez lesku, hnědnou a opadávají (to bych přisuzovala zimě) ale jsou i jakoby prokousané na zelených listech jsou malé hnědé flíčky, které když se jich dotknete vypadnou. Celkově keř vypadá jak požraný. Vedle roste cesmína a to je to samé.
Vanina: Taky mám vedle cesmínu a vypadá přesně tak. Myslím, že té už ale znovu listy nenarostou? Postupně v zahradě vykopávám "choulostivé" keře, rostliny a nahrazuju je tím, co spolehlivě vydrží. Ale u bobkovišně jsem myslela, že moc náročná není, zasadila jsem ji teď na jaře, asi 4 týdny byla po nákupu v květináči a to byla bez problémů a jen jsem ji zasadila, listy jsou suché, lámou se. Přitom jsem prolila jámu a suchem netrpí. Tak nevím.
Další informace v článcích o rostlinách
Prunus laurocerasus 'Renault Ace' ® (Renlo) - bobkovišeň lékařská  Prunus laurocerasus 'Renault Ace' ® (Renlo) - bobkovišeň lékařská
Renault Ace® (Renlo) patří k novějším odrůdám bobkovišní. Její sytě zelené listy jsou velmi podobné odrůdě Otto Luken, tedy štíhlé, velmi lesklé a přišpičatělé, ale asi dvojnásobně velké a ne tak tmavé. Roste vzpřímeně a vcelku hustě do pěkného tvaru …
Prunus laurocerasus 'Grüner Teppich' - bobkovišeň lékařská, střemcha vavřínovitá Prunus laurocerasus 'Grüner Teppich' - bobkovišeň lékařská
Působivý stálezelený, široce rozkladitý keř dorůstá výšky 50 až 60 cm. Listy jsou lesklé, pevné, sytě zelené. Drobné bílé květy ve vzpřímených hroznech výrazně voní. Oblíbený keř s efektním olistěním, vyžaduje raději polostín a kvalitní půdu. Původ …
Prunus laurocerasus 'Zabeliana' - bobkovišeň lékařská Prunus laurocerasus 'Zabeliana' - bobkovišeň lékařská
Působivý stálezelený, široce rozložitý keř, dorůstá výšky 1,0 až 1,2 m Listy jsou lesklé, pevné, sytě zelené. Drobné bílé květy ve vzpřímených hroznech výrazně voní. Oblíbený keř s efektním olistěním, vyžaduje raději polostín a kvalitní půdu …
Prunus laurocerasus 'Mano' - bobkovišeň lékařská Prunus laurocerasus 'Mano' - bobkovišeň lékařská
Působivý stálezelený, rozložitý keř, dorůstá výšky 1,2 až 1,4 m Listy jsou lesklé, pevné, sytě zelené. Drobné bílé květy ve vzpřímených hroznech výrazně voní. Oblíbený keř s efektním olistěním, vyžaduje raději polostín a kvalitní půdu. Původ …
Prunus laurocerasus 'Caucasica' - bobkovišeň lékařská Prunus laurocerasus 'Caucasica' - bobkovišeň lékařská
Bobkovišeň lékařská (nebo také střemcha vavřínolistá) se řadí k těm nejrozšířenějším a spolehlivým druhům. Kultivar Caucasica má podlouhlé, sytě až tmavě zelené lesklé kožovité listy. Větve rostou vzpřímeně, zatímco listy se horizontálně sklánějí …
Prunus laurocerasus 'Ivory' ® - bobkovišeň lékařská Prunus laurocerasus 'Ivory' ® - bobkovišeň lékařská
Ivory je nejnovější senzací mezi panašovanými bobkovišněmi. Jedná o odrůdu, která byla nalezena jako přirozená mutace určitého klonu kultivaru Caucasica. Takže se jí základními vlastnostmi velmi podobá. Neopadavé listy jsou oválné, 10-12 cm velké, ploché a …
Prunus laurocerasus 'Herbergii' - bobkovišeň lékařská Prunus laurocerasus 'Herbergii' - bobkovišeň lékařská
Bobkovišeň lékařská (nebo také střemcha vavřínolistá) se řadí k nejrozšířenějším a spolehlivým stálezeleným rostlinám. Herbergii je velký favorit mezi bobkovišněmi …
Prunus laurocerasus - bobkovišeň lékařská Prunus laurocerasus - bobkovišeň lékařská
Synonyma: Laurocerasus officinalis, Cerasus laurocerasus Čeleď: Rosaceae Domovina/původ: Jihovýchodní Evropa, Malá Asie. Vzrůst: Většinou široce rozložitý keř až stromek, dorůstá do 8 m. Listy stálezelené, dlouze kopinaté, leskle temně zelené. Podle odrůdy různě …
Prunus lusitanica - bobkovišeň portugalská Prunus lusitanica - bobkovišeň portugalská
Jiný název: portugalský vavřín | Tento keř/strom sám tvoří nádherný pravidelný tvar se silnými, pevnými větvemi. Má půvabně svěšené, tmavě zelené, drobné listy s červenými okraji a řapíky. Květ je velmi podobný ostatním bobkovišním pouze s tím rozdílem …
Prunus laurocerasus - bobkovišeň lékařská Prunus laurocerasus - bobkovišeň lékařská
Bobkovišeň lékařská (Prunus laurocerasus) se vysazuje do živých plotů, které krášlí svými stálezenými listy. Keře snášejí slabý přísušek, proto jsou vhodné pro podsázení velkých stromů …