Ivo Sebesta: Treti rok po sobe jsem na jare postrikem pohnojil Thuje Smaragd. Postrik FORTESTIM-gama jsem namichal ve spravnem pomeru.Po tydnu mi vsak zacali cernat konecky-viz prilozene foto. A ja ted nevim, zda je spalil postrik nebo je to nejaky parazit, plisen nebo nemoc. Umel byste mi s tim nekdo poradit?

Dekuji
Editoval Ivo Sebesta (28.05. 2010 21:35:36)
cz
Thuje Smaragd - postřik
Thuje Smaragd - postřik
cz
Thuje Smaragd - postřik
Thuje Smaragd - postřik
cz
Thuje Smaragd - postřik
Thuje Smaragd - postřik
YOS: Ivo, narazila jsem na Váš dotaz a nedalo mi to a hledala jsem co to je za postřik. Našla jsem, že se jedná o listové hnojivo na polní plodiny jako jsou brambory, řepka, slunečnice, hořčice, ječmen atd, ale ne na koniféry. Tento postřik se nesmí aplikovat při prudkém slunci, vysokých teplotách a tam, kde je v půdě hodně dusíku. Jsem zvědavá jak to s těma chudinkama dopadlo.

Všechno jde tak, jak má jít.
Ivo Sebesta: Dobry den vsem, dekuji za vase prispevky. Omlouvam se, ze vkladam dalsi komentar az nyni, ale ...
Nakonec vse dobre dopadlo, zčernalé konečky se opet zazelenaly a Thuje jsou opet prekrasne. Ze vsech predpovedi, ktere jsem mel k dispozici byla vsak jen jedna pravdiva. Hnojení jsem aplikoval az prilis pozde (kvuli destivemu pocasi), kdy uz byl nasazen novy prirustek, ktery jsem svoji prepeclivosti nasledne hnojivem spálil sad
Thuje se z toho ale probraly a muj nesetrny zasah prezily. Letos jsem opet provedl postřik, mnohem mensi peclivost, skutecne jen mirne pokropeni a odmenili me prirustkem pres 40cm, krasne zelenou barvou a uz mi delaji jen radost verim, ze se to jeste naucim. Jinak tento pripravek vsem doporucuji, protoze mohu porovnat stejne zakoupené Thuje s mym kamaradem, ktery nehnoji, nekropi a jejich vzrust je zhruba 50%
YOS: dali1 - dobře tu oschlou a osychající túji prohlédněte. Zda na větvích, kmeni a listech neuvidíte něco, co tam nepatří. Jde pouze o dvě nemocné túje a ostatním se daří dobře? Nebo máte pouze ty dvě.?

Všechno jde tak, jak má jít.