houba: Poradil by mi někdo,jak ostříhat tříletou "althanovu renklodu"?Vloni jsem dostala radu,že mám letorosty zkrátit o 1/3.Udělala jsem to a letorosty jsou letos tak vysoké,že bych mohla sklízet úrodu příští rok jen z vrtulníku.Jsem milovník rostlin,sadaření ale nerozumím.
benes: Jednoduchá pomoc- nezkracujte nic, nechte je obrůst plodným obrostem, to bude během 1-2 let, a pak nezapomente na konci kvetení provést postřik calypsem proti pilatce švestkové, ten po týdnu zopakujte a myslím, že uroda vás překvapí. Stromek je podle všeho na myrobalánu (podnož), tudíž první roky po výsadbě poroste silně, než ho plodnost přibrzdí. Čím víc budete krátit, tím větší biče narostou, výhony pouze na jaře proberte, aby nebyla koruna přehoustlá.

David Beneš, Ovocná a okrasná školka Příbor
Další informace v článcích o rostlinách
Prunus domestica italica 'Althanova renklóda' - slivoň, renklóda Prunus domestica italica 'Althanova renklóda' - slivoň, renklóda
Roste bujně, později středně. Na myrobalánu tvoří vznosné, později vznosně kulovité koruny, na ostatních podnožích kulovité koruny, plodí středně raně, velmi hojně a pravidelně …