Růžena Sekretová: Zdravím, včera jsem dostala plastový výlisek 250l a protože nepatřím mezi "jezírkáře" tak jsem koukla na net, ale tam je pouze o zapuštění do země. Ráda bych ale jezírko z 1/3 zakopala a ze 2/3 nechala nad zemí a obložila kamenem + cement.. Máte s tím někdo zkušenost? Ještě bych se zeptala: musí se do dna udělat odtok nebo se voda čistí "kýblováním"? Co se dává na dno..jaká zemina např.pro lekníny? Výlisek má takové ty prohloubené okraje..čím ty zaplnit (zeminou)? Je nezbytně nutné , aby mělo toto pidi jezírko filtraci nebo stačí jednou za den pustit čerpadlo pro "pidivodotrysk"? Poradíte někdo úplnému zelenáči v těchto věcech? Moc děkuji...Růža
martin_hrkal: Pokud jej zapustíte do země pouze z 1/3, bude nezbytně nutné zbylé 2/3 nějak zajistit proti tlaku vody, která by jej deformovala. Použití betonu a kamenů je možné, dbejte však na to, aby jste betonem pokryla co možná největší část vyčnívajícího jezírka, aby korpus dobře držel celou svou plochou, a nijak se nebortil pod tlakem vody. Dejte pozor na uložení do roviny, budete potřebovat vodováhu.
Do dna se u nádrže této velikosti výpusť obvykle nedělá, voda se buď vypustí čerpadlem, nebo zmíněným kýblem.
Do mělkých bočních kapes se dává substrát pro vodní rostliny, obvykle to bývá směs hrubého štěrku, písku atd. , nikoli zeminy.
Použití filtrací i těchto malých nádrží je ošidné, nemají prakticky žádnou biostabilitu,  čerpadlo pro vodotrysk a občasná výměna vody ( pár konví) dokáže udržet nádrž bez ryb ( což při objemu 250 l asi bude) celkem v dobré kondici
Růžena Sekretová: Moc děkuji za odpověď. Ještě otázka: co se dává na dno nádrže? Také ten substrát pro vodní rostliny? Při takovéhle litráži..nemáte typ na nějaké čerpadélko cenově příznivé s tím že by to neměl být vodotrysk, ale prostě, nu jak to popsat.. zurčení vody. Ale dočetla jsem se, že né všem vodním rostlinám "vodotrysk"vyhovuje. Pokud bych jej zapínala pouze v době, kdy bychom byli na dvoře..vznikl by nějaký problém?smile