favy: Dobrý den,
Koupila jsem si tuto magnolii vysokou cca 175 cm v kontejneru.  Byla vpravena do díry o velikosti 120 cm šíře (do hloubky na výšku kontejneru) . Půda promísena s rašelinou. Je to cca měsíc. Listy jsou jakoby pokroucené, cvrklé a spadlé směrem dolů.Některé jsou suché tmavě hnědé , ale na některých větvích zase  nažloutlé. Zálivka se mi zdá v pořádku.Dostala hojnou vrstvu mulčovací kůry.Nevím jestli je to tím , že už to byla starší větší rostlina. Zda jí pouze déle trvá než se dá do kupy. Koupila jsem si totiž ještě jiný druh magnolie a sázela je současně a ta (black tulip) krásně prosperuje. To ale byla mladá rostlina. Poradí mi někdo , kde jsem udělala chybu? Nebo co ještě udělat , abych o rostlinu nepřišla ? Díky Vlaďka
Další informace v článcích o rostlinách
Magnolia x soulangiana - šácholan Soulangeův Magnolia x soulangiana SOUL. - BOD. - šácholan Soulangeův
Tento kříženec byl vyšlechtěn v roce 1820 ve Fromontu u Paříže. Patří mezi nejznámější a nejčastěji pěstovaný šácholan. Vytváří košatý, řídce větvený keř výšky 3 až 5 m …
Architektura zahrady | 07.12. 2001
Magnolia liliiflora 'Nigra Select' - šácholan liliokvětý Magnolia liliiflora 'Nigra Select' - šácholan liliokvětý
Tato odrůda šácholanu liliokvětého je zvláštní selekcí, která pochází z italské školky pánů Giovanni a Ronalda Tesi z osmdesátých let minulého století …
Magnolia grandiflora 'Edith Bogue' - magnólie velkokvětá Magnolia grandiflora 'Edith Bogue' - magnólie velkokvětá
Kultivar velkokvěté magnólie Edith Bogue je mezi stálezelenými magnóliemi na světě zřejmě nejmrazuvzdornějším druhem, který přežil až -30°C!! Onehdy totiž paní Bogueové z North Jersey v USA během kruté zimy zmrzly všechny magnolie a zůstala pouze jedna. Tak …
Magnolia loebneri 'Léonard Messel' - šácholan Loebnerův Magnolia loebneri 'Léonard Messel' - šácholan Loebnerův
Kvetoucí magnólie jsou ozdobou každé jarní zahrady. Tento kultivar vznikl v Anglii a má hvězdicovité plné květy světle až sytě růžové barvy. Protože kvete na holých větvích, vřele doporučujeme zasadit před nějakým stálezeleným keřem (prunus laurocerasus …
Magnolia stellata 'Royal Star' - šácholan hvězdnatý Magnolia stellata 'Royal Star' - šácholan hvězdnatý
Středně velký, široce větvený keř, výška 2,5-3 m. Květy sněhově bílé, složené z 20-30 okvětních plátků. Novější odrůda s vysokou mrazuvzdorností - údajně snáší teploty až -37°C …
Magnolia x soulangeana 'Dorsopurpurea' - šácholan Soulangeův Magnolia x soulangeana 'Dorsopurpurea' - šácholan Soulangeův
Milovníkům magnólií přinášíme další skvost. Tentokrát se jedná o klon rannější odrůdy pocházející ze Soulangeova hybridu. Pyšní se velmi sytě vybarvenými květy purpurového odstínu zvenčí a pouze lehce narůžovělého až bílého zevnitř. Jmenuje se Dorsopurpurea …
Magnolia x 'Black Tulip' ® - šácholan, magnólie Magnolia x 'Black Tulip' ® - šácholan, magnólie
Dalším novozélandským skvostem mezi magnóliemi je hybridní odrůda s názvem černý tulipán = Black Tulip®, kterou vyšlechtil Mark Jury. Pochází z křížení velkokvěté odrůdy Iolanthe a sytě purpurové odrůdy Vulcan …
Magnolia grandiflora 'Francois Treyve' - magnólie velkokvětá Magnolia grandiflora 'Francois Treyve' - magnólie velkokvětá
Stálezelené magnólie patří mezi královny kvetoucích stromů. Vybíráme pro vás ty nejkrásnější a zároveň nejotužilejší kultivary. Francois Treyve je francouzská odrůda, která je již více než 100 let stará, ale do komerčního pěstování se příliš nedostala …
Magnolia x wieseneri - šácholan Watsonův, magnólie Magnolia x wieseneri - šácholan Watsonův, magnólie
Pamatuji si, že když jsem propadl kráse magnólií a zamiloval se do nich, vyhledal jsem si ve všech encyklopediích ty nejzajímavější a nejkrásnější a sepsal si je do seznamu, jako kdybych psal lístek na nákup v samošce. Trvalo mi pěknou řádku let, než jsem všechny …
Magnolia grandiflora 'Kay parris' - magnólie velkokvětá Magnolia grandiflora 'Kay parris' - magnólie velkokvětá
Stálezelené magnólie patří mezi královny kvetoucích stromů. Vybíráme pro vás ty nejkrásnější a zároveň nejotužilejší kultivary. Když se do Evropy dostala zakrslá odrůda Little Gem, získala okamžitou popularitu. Ovšem se svou mrazuvzdorností do zóny 7 (cca …
Magnolia x soulangiana - šácholan Soulangeův Magnolia x soulangiana - šácholan Soulangeův
Snad nejpěstovanější a nejznámější magnolie. Většinou široce větvený keř nebo vícekmenný strom, výška 3-4 m. Květ bílý až slabě narůžovělý na bázi vinově červený. Nádherná solitera. Původ: Kříženec M. denudata x M. liliiflora, vznikl ve Francii …
Magnolia liliiflora 'Nigra' - šácholan liliokvětý Magnolia liliiflora 'Nigra' - šácholan liliokvětý
Středně velký, rozložitý, opadavý keř, výška 3-3,5m. Květy uvnitř bílé, z vnější strany tmavě vínově červené až fialové. Jedna z nejtmavších odrůd magnólií. Vyžaduje kyselejší půdu a chráněné stanoviště. Původ: Druh pochází z Číny, varieta …