Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den mám problém a nevím co stým. Mám Hibiscus rosa-sinensis. A jakmile má poupata tak nestačí roskvest a okamžitě mu padají. Potřebuji poradit čím to je. Děkuji. Zdenek

Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Jakub Krulich: Dobrý den, nevím jestli ibišek přihnojujete. Obvykle reagují rostliny opadem poupat na změnu prostředí nebo z důvodu nedostatku živin. Pro kvetení jsou vhodná hnojiva s vyšším obsahem fosforu, např. Kristalon Plod a Květ. Zkuste tedy přidávat do zálivkové vody některé z hnojiv podporujících kvetení. Jak jsem uvedl v úvodu,tak i změna prostředí toto může způsobit.Takže pokud byl ibišek pěstován na zahradě a nyní přenesen do bytu nebo jej pěstujete trvale v bytě a nyní se začalo topit,tak i suchý vzduch toto může způsobit. Zdraví Jakub Krulich

Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Další informace v článcích o rostlinách
Hibiscus rosa - sinensis 'Cairo' - čínská růže, ibišek pokojový Hibiscus rosa-sinensis 'Cairo' - čínská růže, ibišek pokojový
Ibišky slouží k výzdobě interiérů především letních měsících. Sázíme je do zahradnického substrátu. Od února do září přihnojujeme vícesložkovými hnojivy. Abychom vypěstovali silné a dobře rozvětvené rostliny, je třeba ibišky v únoru hodně ostříhat …