Jakub Krulich: Dobrý den, výsadbu bylinek bych již ponechal na jaro. Nevíme jaká překvapení nám připraví letošní zima a pokud by byla příliš vlhká,tak některé druhy bylinek to nemají rády. Ušetří Vás to případného zklamání a na jaře vysázené rostliny začnou ihned růst a dělat Vám radost. Zdraví Jakub Krulich
Editoval zahrad-krulichovi (08.10. 2008 22:37:01)

Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
eliska: Dobrý den, těžko se odpovídá po radách odborníka pana Krulicha. Pěstuji nějaké bylinky již několik let a vysazuji je nezávisle na roční době podle toho, jak se mi podaří sehnat, o co mám zájem. Některým bylinkám vlhko spíše vyhovuje, např. mátě. Záleží na druhu bylinky. Vysazování na jaře má také své nevýhody. Letos bylo jaro příliš teplé, všechno, co se vysadilo, se muselo celkem dost zalívat a sledovat, než se to ujmulo. V zimě zase rostlinky mráz "vytahuje".
Jakub Krulich: Dobrý den,
nerad bych,aby pokud odpovím,tak byla další diskuse považována za zbytečnou. Jedno přísloví říká "I mistr tesař se utne" smile. Mohu se utnout i já a co člověk,to jiná zkušenost a jiný názor a rád se poučím.
Jsou-li rostliny pěstovány v květináčích,řádně zakořenělé a narostlé,tak je lze vysazovat od jara do podzimu. Důležitý je silný a zdravý kořenový bal. Období zimy může být však u některých citlivějších druhů rizikové a to zejména jsou-li čerstvě vysazeny. Mám zkušenost,že jarní výsadba je u těchto druhů jistější. Rostliny se probouzí do nové vegetace,mají úžasnou sílu k tvorbě nových kořenů,výhonů. Zvyšující se teploty,prodlužující se den,více slunečního svitu - to vše je lidově řečeno "nakopne" k růstu. Samozřejmě,že pokud je např.suché jaro,tak je nutná zálivka,ale prostě jaro je jaro smile .

Zdraví        Jakub Krulich

Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
jajiti: Narazila jsem dnes na diskuse na každé téma ohledně zahrady, které mne napadne - bylinky bude taky téma, které mne zajímá. Zatím jsem začátečník - budeme na jaře teprve zahrádku zakládat. Pak budu chodit pro rady. Předem děkuji:-)
Další informace v článcích o rostlinách
Bylinky Bylinky
Bylinky, skryté hvězdy zahrady, jsou praví všeumělové. Dráždí smysly všemožným způsobem: jsou půvabné vzhledem, působí blahodárně pro tělo i duši, okouzlují vůní i chutí. Co může být hezčí než se jimi nechat hýčkat? Lidé jsou fascinováni bylinkami …
Svojtka & Co. s.r.o. | 20.06. 2007
Bylinky na záhoně Bylinky
Bylinkový koutek je nejen provoněnou oázou zahrady a zdrojem vůní a chutí do domácí kuchyně, ale i zelenou lékárnou, a to už po staletí. Všechny léčivé i kuchyňské bylinky jsou známé milovnice slunce, protože téměř všechny jsou domovem v jižních krajích …
Jarní bylinky: česnek medvědí Jarní bylinky
Potočnice, česnek medvědí a pampeliška jsou lahodné a zdravé zvláště teď, na jaře. Zdraví i aroma do jarní kuchyně přinášejí plané bylinky: samozřejmě že čerstvé. Mladé, jemné listy pampelišky a potočnice teď chutnají lahodněji než v kterémkoliv jiném …
Babiččiny bylinky Babiččiny bylinky
Blahodárné působení léčivých rostlin dokládají mnohé příklady z praxe a staré bylinné recepty slouží již staletí nejen jako rychlá první pomoc, ale i při léčení chronických onemocnění …
Euromedia Group k.s. | 19.05. 2011
Měsíček zahradní - Calendula officinalis Bylinky v nádobách
Je již běžné, že se balkóny a terasy staly malými zahradami kvetoucími letničkami v průběhu celého léta. Tradiční muškáty a petúnie v posledních letech doplňují další nově příchozí – calibrachoa, diascie, vitálky, bidens, bacopa… Balkóny ale nemusí …
Časopis Zahrádkář | 23.05. 2007
Bylinky (TIP ZC CS) Bylinky - rostliny do truhlíků
Ne každý z nás má zahrádku a přesto má pěstování rostlin jako koníčka. Rostliny mohou být k užitku i k okrase. Kdo chce rostliny pěstovat k užitku, tomu doporučujeme pěstovat v létě na okně v truhlíku či na balkonu bylinky …
Zahradní centra CS | 21.06. 2010
Bylinky na trávení: Silybum marianum - ostropestřec mariánský Bylinky na trávení
V posledních letech se týmy odborníků z celého světa zabývaly studiem pochodů, při nichž dlouhotrvající stres člověku sevře žaludek a naruší trávicí procesy. Dnes už je jasně prokázáno, že při stresu se snižuje počet bakterií žijících ve střevech …
Bylinky v truhlíku - oregáno, saturejka, pažitka Bylinky v truhlíku
Bazalku, tymián, rozmarýnu a další bylinky je nejlepší hned po nákupu vysadit do větších květináčů nebo truhlíků a umístit ven …
Bylinky: šalvěj, dobromysl, bazalka, máta Bylinky - balkon a terasa
Osázejte terasu bylinkami z různých koutů světa. Vypadají poutavě a navíc vtisknou jídlům nezaměnitelnou chuť. Čerstvé bylinky by měly být stále po ruce. Ideální je malá bylinková zahrádka založená v nádobách na prosluněné terase. Pokud hodně a rádi vaříte …