zvolskai: Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s nákupem rostlin na zahradu, a to všeho druhu (jehličnany, trvalky, skalničky atd.), přes internet.  Jsem z okolí Brna, respekt.  od  Vyškova.  Já zatím zkušenosti nemám žádné, mám tedy obavy z kvality dodaných rostlin, zajímá mě i výhodnost cen.  Preferovala bych dovoz rostlin, ale i dobírka je možná. I když poštou si dodání takových jehličnanů, nedokážu představit. Jestli máte někdo s nějakou firmou zkušenosti, poraďte mi prosím nějakou internetovou stránku nebo firmu. Děkuji.
Rose: Nákup rostlin
Jehličnany jsem si nakoupila přímo v zahradnictvích  v mém okolí. V současné době nakupuji rostliny  (trvalky, keře , cibuloviny atd.) jedině přes internet, ale od zahradnických firem, nemám zkušenosti s inzeráty od soukromých osob.  Zatím jsem byla vždy s dodávkou rostlin spokojena.
bala: Mám velmi dobré zkušenosti se Subtropickým zahrad. Kruh,kde jsem si již několikrát objednala rostliny a všechny přišly v pořádku....také jsem si objednávala dvakrát jiřinky od p. Brzáka Luďka - Dahlia, i ty mi přišly všechny ve velmi dobém stavu a v avizovaném termínu....
Gwenaa: Několikrát jsem nakupovala na Lukon Glads (celkem spokojená; rostliny nejsou extra velké, ale velký výběr cibulovin, nějaké trvalky a traviny, jehličnany ale nemají), dobré zkušenosti mám také se stareodrudy.org, ale tam mají zcela specifický sortiment. Jina já bydlím kousek od Brna, nakupovat jezdím do menšího zahradnictví Matúšů s vlastní produkcí a příjemnými majiteli (u Kralic nad Oslavou). Zkusila jsem i Horticentrum v Židlochovicích - i to se dá. Ceny mě ale příliš nenadchly. Na to, že je to vlastně "na dědině"... Pokud bys uvažovala o nákupu nad 1000, tak se vyplatí si zajet do brněnského Agra Tuřany a zaregistrovat se tam na živnosťák - v takovém případě bys tam měla 50 % slevu oproti maloobchodu. Tedy, poud stále platí podmínky, platné cca před 2ma roky. A v agru mají snad úplně vše... Jo, ještě koukám, že jsi od Vyškova! Tak mě ještě napadla ještě možnost zkusit nějakou Flóru Olomouc - byla jsem tam 2x a dalo by se vybrat... Možná snad jen s těmi skalničkami by to bylo horší.
Co se týče jehličanů, zásilkový obchod bych nedoporučila - trvalky i skalničky rostou rychle, drobnější rostliny nebo rostliny poškozené dopravou napáchané škody za rok doženou. Ale s jehličnany bych byla opatrná.
tulipánek: Chtěla bych aktualizovat po letech toto téma a zeptat se na Vaše zkušenosti týkající se zásilkových zahradnictví. Jistě od té doby přibylo i několik nových firem. Osobně mám problém sehnat určité odrůdy trvalek např. třapatkovka - Echinacea Raspberry truffle, ´Now Cheesier´, ´Cheyenne Spirit´, krásnoočko - Coreopsis verticillata ´Zagreb´, CoreopsisRising Sun’, plnokvětý devaterník - Helianthemum hybridum ´Amabile Plenum´, nízké bylinné mochny - Potentilla 'Volcan' nebo PotentillaArc-en-ciel’, řebříček - Achilea millefolium ´Red Velvet' nebo ‘Red Beauty', 'Pomegranate', 'Laura', 'Paprika', záhonový rozchodník Sedum ´Raspberry Truffle´, nebo Sedum ´Purple Emperor´, denivku - HemerocallisAutumn Red’.

V některých zahradnictvích na internetu najdu třeba jen jednu nebo dvě, velký výběr má zahradnictví Oldřicha Hybše a MATTY, ale bohužel nezasílají poštou nebo jejich stránky nejsou aktuální. Pak také Milan Havlis - Safro, je i zásilkové zahradnictví, ale to je drahé. Krulichovi mají v tuto dobu již dost vyprodáno, v Lukon glads jsem našla většinu, ale dočetla jsem se negativních recenzí. Nemám bohužel možnost objíždět místní zahradnictví a tak nevím, jak tyto kytičky získat.
Marvella: Dobrý den, za mě Lukon glads už nikdy! Nechala jsem se po 20ti letech zlákat koupí přes internet, ale to byla veliká chyba. Rostlinky sice dorazily docela slušně zabalené, ale po rozbalení krabice se mi chtělo brečet. Bohyšky teď v plném létě byly velké cca 3 cm, pokud měly listy větší tak byly shnilé nebo kompletně žluté. Ostatní rostlinky byly též miniaturní, nahnilé, oschlé, zvadlé a u některých nebylo vidět nic! Obratem jsem zaslala celou objednávku zpět. Sice trvalo skoro tři týdny než mi peníze vrátili, ale alespoň to bylo celkem bez problémů. Marcela
tulipánek: Tak to mě mrzí, alespoň že peníze máte zpět. Napsala jsem do místního zahradnictví Studený a pokusila se koupi dojednat tam, jsou ochotní a trvalky se pokusí sehnat, tak uvidím wink. Byla bych radši, než je objednávat na dálku, aby cestovaly poštou a Bůh ví v jakém stavu dorazily.
Marvella: Ano, nejraději mám, když si kytičky sama vyberu a hned dovezu. Ale přesně jak píšete, někdy nemají co by člověk chtěl a pak se to hůř shání. Tak ať se Vám to povede a máte radost z nových přírůstků. Mě teď čeká osazování velkého svahu a tak vymýšlím, kombinuji a pak půjdu na obhlídku do zahradnictví. Marcela
tulipánek: Ze zmíněných kytiček mi některé ochotně sehnali v místním zahradnictví, zbývající jsem si objednala přes internet v zahradnictví Lukon Glads. I když jsem se trochu obávala, protože toto zahradnictví nemělo jen pozitivní recenze, zásilka od nich mi přišla obratem. Rostliny jsem nečekala nějak moc narostlé se spoustou květů, takže jsem ráda, že dorazily v pořádku, nebyly uhnilé a moc polámané. Takže má 1. zkušenost s nákupem u nich je pozitivní, navíc rostliny prodávají levně. Dále jsem si objednala u firmy zahradni-rostlinky.cz , s nimi také velká spokojenost.
ivbara: Já jsme teď kupovala sukuleb¨nty u pana Bindera a  u Jandu a naprosta  spokojenost.. zahradni rostliny   u nejlevnějšího zahradníka viz odkaz  výše a u Najmanů, take  naprosta  spokojenost..  ted mam jeste neco vybrane na  objenavky@zahradnirostlinky.cz.. jen mi vadi, ze  sortiment zadneho zahradnistvi neni tak siroky, aby s e dalo objednat u jednoho...
tulipánek: Také bych ráda nakupovala jen u jedné firmy, kde bych si mohla vybrat, co potřebuji a ušetřit na úhradě poštovného. Chápu ale, že zahradnictví nemohou nabídnout vše. Myslím ale, že při menší objednávce se rostliny v přepravovaném balíku tolik neponičí.
Výbornou zkušenost mám s nákupem u zahradni-rostlinky.cz, mají i větší výběr rostlin k prodeji než je vypsaný na jejich internetových stránkách a nabídka se mění dle sozóny, stačí se zeptat.