Marvella: Přesně před rokem jsem si perovskii pořídila. Mám jí zasazenou ne v moc kvalitní zemi, slunce přes den tak na půl. Vloni při zakoupení byla asi 50 cm. Na jaře jsem jí sestříhala až u země, krásně kvete asi od poloviny července, výhony má dlouhé přes 1m. Marcela
LenkaA: Perovskia má podobné nároky jako levandule. U mne snese suché , kamenné , slunné půdy ( samozřejmě až po zakořenění - po výsadbě běžně  zalévejte). Je i kevanduli podobná - pouze je bylinější a proto spíše vymrzne a po deštivém létě se keřík trochu rozvaluje  v tom je levandule lepší - ta je pěkná a kompaktní stále.
kocour.fous: Vzhledem k tomu,že jsem se nákupem květin na netu již několikrát spálila,dávám přednost nákupem v zahradnictví.. cena je solidní,teda aspoň u nás na jihu. Perowskii jsem pořídila kolem 50kč pěkně vzrostlou a ořechokřídlec  také i když o kousek dál byla cena víc než dvojnásobná...!!-))) Marně se snažím vložit fotku.. tak snad to vyjde:)
cz
Perovskia a ořechokřídlec
Perovskia a ořechokřídlec
bresticova: Tento krík ma zaujal pre jednou reštauráciou. Pestujete ho doma? Mohli by ste popísať bližšie Vašu starostlivosť? Strihanie, choroby, škodcovia a podobne?
kocour.fous: Nemyslím ,že je náročný..akorát se trošku roztahuje..na jaře ho sestříhnu na pár oček..dobře se množí odnožem a za jednu sezonu vám naroste a pěkný kousek-)) je medonosný takže nakrmí spoustu motýlů a včel...ma skoro bílé větvičky takže suchý vypadá i krásně na podzim ve váze...určitě doporučuji...hodně muziky za málo peněz..))smile
Marvella: Dobrý den, tak já perovskii každé jaro sestřihnu na cca 20 centimetrů a vždy krásně obrazí. Je pravda, že potřebuje hodně prostoru, keř je poléhavý, takže při každém sekání trávníku keřík musím opatrně nazvednout, výhonky jsou hodně křehké. Ale jak je zmíněno jiř v předešlém příspěvku, je velmi dekorativní, navíc hodně mrazuvzdorný. Marcela
Lída Skokanová: Měla jsem ho v min.bydlišti a tady jsem si ho loni taky pořídila..mám ho moc ráda,já ho na jaře sestřihnu asi jen na 10cm,dobře obrazí,říká se mu taky "ruská šalvěj" a taky tak voní,dá se velmi dobře sušit,rovnou postavit do vázy,jen nesmí mít úplně rozvinutá kvítka.
Další informace v článcích o rostlinách
Řez rostlin: perovskie dřevinkovitá (KNIŽNÍ-WEB) Řez rostlin - perovskie dřevinkovitá
Perovskie dřevinkovitá - Perovskia abrotanoides Stříbrošedá elegance s modrými kvítky Od srpna – mnohdy už o něco dříve – do začátku podzimu se na záhonu třpytí stříbřitě modrý habitus perovskie. Čím slunnější a písčitější stanoviště perovskie …
Euromedia Group k.s. | 11.02. 2011
Perovskia 'Lacey Blue Lisslitt' - perovskie Perovskia 'Lacey Blue Lisslitt' - perovskie
Lacey Blue Lisslitt - je překrásná odrůda perovskie z Anglie, jež se vyznačuje bohatostí kvetení, kompaktním habitem a atraktivními listy. Podobnost s levandulí je zejména v barvě a to jak listů, tak i květů. Květy jsou drobné pantoflíčky sytě fialové barvy a …
Perovskia 'Blue Spire' - perovskie Perovskia 'Blue Spire' - perovskie
Blue Spire je hybridní kříženec dvou druhů perovskie. Poprvé byl představen v roce 1961 a od konce osmdesátých let se již hojně pěstuje a nabízí ve všech pásmech mírného klimatu. Její původ zasahuje až do Afghánistánu, ale běžně se objevuje mnohem severněji …
Perovskia atriplicifolia - perovskie Perovskia - perovskie
Opadavé aromatické polokeře nebo byliny, listy vstřícné, celokrajné, pilovité až peřenosečné, květy v lichopřeslenech po 2–6 sklá dající konečné laty, kalich trubkovitě zvonkovitý, 2pyský, horní pysk celokrajný nebo 3zubý, dolní 2zubý, koruna 2pyská …
Computer Press, a.s. | 02.10. 2007
Perovskia - perovskie (PROVOBIS) Perovskia - perovskie
Slunné místo, suchá a propustná půda – doslova ideální stanoviště pro perovskii. Rostlina s velmi aromatickými listy, šedozelenými stonky a latami modrofialových kvítků vynikne nejlépe na okrajích záhonů, kde koncem léta rozkvete …
PRO VOBIS, s.r.o. | 18.08. 2009