jituška: Prosím o radu,mám hamamelisy v barvě žluté a oranžové,ale letos bohužel a nevím proč,jak bych to popsala,nerozkvetl těma "střapečkama",má plno kvítků,ale je to vše prázdné,přitom je mám již 3rokem a ještě se mě tohle nestalo.Včem jsem udělala chybu?Zítra to zkusím vyfotit,aby jste to mohly posoudit.
Marvella: Jituško tak to nevím, my máme jeden a kvete vždy během prosince. Zatím měl vždycky ty své klasické kvítky a kvete žlutě. Vždycky si ustřihnu do vázy větvičku a mám i v zimě kousek zahrádky doma.
Marvella: Jituško, ale on kvete docela dlouho, to se mi nezdá.
jituška: Marcelko,tak jsem po týdnu dovolené u rodičů běžela na zahradu,tak žlutý vilín začíná opravdu pomalu kvést a ten červený je pozdnější,tak teprve pokvete,hurá tak jsem to neprošvihla. Až rozkvete podělím se fotkou jeho krásy.smile
Další informace v článcích o rostlinách
Hamamelis x intermedia 'Arnold Promise' - vilín prostřední Hamamelis x intermedia 'Arnold Promise' - vilín prostřední
Vilíny jsou opadavé keře s otevřenou korunou ve tvaru V. Jejich hlavní předností je kvetení v době, kdy květů a barev vůbec je v zahradě poskrovnu = uprostřed a na konci zimy. Odrůda Arnold Promise se pokládá za nejbohatěji kvetoucí kultivar se žlutými květy …
Hamamelis x intermedia 'Arnold Promise' - vilín prostřední (READERS DIGEST VÝBĚR) Hamamelis x intermedia 'Arnold Promise' - vilín prostřední
Tento opadavý keř nebo malý stromek se pěstuje hlavně pro vonné květy, podobně jako ostatní druhy a odrůdy vilínu. V druhé polovině zimy se holé větve obsypou květy s malými úzkými okvětními lístky světle žluté barvy. Okrouhlé listy se na podzim obvykle vybarvují …
Hamamelis x intermedia 'Orange beauty' - vilín prostřední Hamamelis x intermedia 'Orange beauty' - vilín prostřední
Vilín Orange Beauty se stává konkurentem všech doposud známých oranžově kvetoucích vilínů. Nese totiž poměrně velké, třásnité květy, jejichž barva jako by imitovala oheň: při kalichu jsou více dočervena, přechází přes ohnivě oranžovou až ke zlatým krajům …
Hamamelis x intermedia 'Diane' - vilín prostřední (READERS DIGEST VÝBĚR) Hamamelis x intermedia 'Diane' - vilín prostřední
Velký opadavý keř nebo strom, vykvétající v zimě nebo na začátku jara malými vonnými „pavoukovitými“ měděně červenými květy. Na podzim se listy obvykle nádherně vybarvují. Mrazuvzdorný …
Hamamelis x intermedia 'Diane' - vilín prostřední Hamamelis x intermedia 'Diane' - vilín prostřední
Vilíny jsou opadavé keře s otevřenou korunou ve tvaru V. Jejich hlavní předností je kvetení v době, kdy květů a barev vůbec je v zahradě poskrovnu = uprostřed a na konci zimy. Odrůda Diane nese spolehlivě nejčervenější květy mezi doposud vyšlechtěnými druhy …
Hamamelis x intermedia 'Pallida' - vilín prostřední (READERS DIGEST VÝBĚR) Hamamelis x intermedia 'Pallida' - vilín prostřední
Rozkladitá koruna holých větví se celá bohatě pokryje citronově žlutými „pavoukovitými“ květy a v potemnělé zimní zahradě přímo září. Vůně květů je velmi jemná a sladká. Mrazuvzdorný …
Hamamelis x intermedia 'Aphrodite' - vilín prostřední Hamamelis x intermedia 'Aphrodite' - vilín prostřední
Vilíny jsou okouzlující keře, které si svou slávu vydobyly díky kvetení v době, kdy květů a barev vůbec je v zahradě poskrovnu = uprostřed a na konci zimy. Tato odrůda byla pojmenována po starověké řecké bohyni lásky a krásy Aphrodite (Římané ji nazývali …
Hamamelis x intermedia 'Pallida' - vilín prostřední Hamamelis x intermedia 'Pallida' - vilín prostřední
Vilíny jsou okouzlující keře, které si svou slávu vydobyly díky kvetení v době, kdy květů a barev vůbec je v zahradě poskrovnu = uprostřed a na konci zimy. Pallida je spolehlivá a léty prověřená odrůda s jasně žlutými, velkými květy, jež se otevírají za …