bala: Ráda Vám poradím jak na to....Používám poupě, nikoli květ a nakládám je do slivovice,může být i líh...nechám asi 6 týdnů vyluhovat a potom přecedím....používám po kapkách při bolesti v krku a jako prevenci(když cítím,že mě škrábe v krku)... návod k užívání: Jednu kapku na jeden kologram tělesné motnosti rozdělit na dva až tři dílčí dávky za den.Vyluhovaná poupata použiji na čaj....V průběhu vegetace pojídám i listy této léčivky...Mám s tím dobré zkušenosti...
Editoval bala (04.09. 2010 21:23:44)
Rose: Lichořeřišnice větší - Tropaeolum majus, lidový název řeřicha, řeřicha kapucínská, řeřicha otáčivá  Patří také  do skupiny léčivých bylin. Sbíráme květ, nať i semeno (od června do září). Nať a listy lze použít čerstvé – přidáním do zeleninových salátů. Můžeme sušit na přímém slunci, mně se více osvědčilo sušení  v sušičce při  teplotě  do 40°C  (listy si zachovají zelenou barvu). Sušené listy skladuji na zimu ve sklenici. Do uvařené polévky nakonec  v dlaních rozdrobím pár listů.
Další návod:
bala: Tinkturu lze koupit ve special. lékárně nebo i ve zdravé výživě...ale vzhledem k tomu,že mě bolívá v krku často a mám anginu několiktrát do roka,jsem ji přestala kupovat...50 mil.stojí 120 kč....proto si ji dělám sama...pomáhá mi...je to vynikající přírodní "antibiotikum"....
bala: Dávám si do slivovice poupata z lichoř.ale přesné množství neznám...mám půllitrovku a postupně doplňuji...možná je jich (poupat),okolo100,i více,nevím...dělám to odhadem a abych měla jistotu,že tinktura není slabá,tak po celou dobu poupata doplňuji...nic tím nepokazíte...pokud Vám to nepomůže,tak rozhodně Vám to neuškodí...
facebook: Zuzana Hlávková lichořeřišnice větší - kapky - lze snadno zakoupit v lékárně. Nejlepší je od Mudr. Podhorné - Kapka naděje. Já bych to podomácku nevyráběla.
Pokud ji doma pěstujete, používala bych ji v čerstvém stavu (treba na chleb s maslem) a nevyráběla bych z ní tinkturu. Ćerstvá ma učinky přeci nejsilnejsi. Kapky lze sehnat i levneji od Herba Vitalis, 40ml za 60,-

Běla Urbanová Nevidím žádný důvod,proč si by si paní tinkturu neměla udělat doma....dělám si ji již několik let a pomáhá mi vždy,vždy jsem musela užívat antibiotika několikrát do roka kvůli anginám....teď jsem celý rok neměla žádná...jak jsem psala,lze ji koupit,ovšem cena je dosti vysoká vzhledem k jejímu množství... již jsem o tom psala v dřívějších komentářích...

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
bala: Z celé rostliny si extrakt nedělám...jen z těch poupat...ale během vegetace pojídám i květy a listy lichořeřišnice...květy jsou chutné,jen listy jsou štiplavé,ale i tyto fungují jako přírodní antibiotikum...
Dávám si do slivovice pouze poupata z lichoř.ale přesné množství neznám...mám půllitrovku a postupně doplňuji...možná je jich (poupat),okolo100,i více,nevím...dělám to odhadem a abych měla jistotu,že tinktura není slabá,tak po celou dobu poupata doplňuji...nic tím nepokazíte...pokud Vám to nepomůže,tak rozhodně Vám to neuškodí...
Rose ze 4.9. zde v dřívějších komentářích popisuje, jak se dá dále použít tato vynikající rostlina...S pozdravem Urbanová Běla
Další informace v článcích o rostlinách
Tropaeolum majus Tropaeolum majus L. -- lichořeřišnice
Pochází z Jižní Ameriky. Tato plazivá rostlina dosahuje výšky kolem 35 cm.V našich podmínkách bývají její stonky 2 -- 3 m dlouhé. Jsou stejně jako listy vodnaté. Jednoduché, souměrné květy s poměrně dlouhou ostruhou mají žlutou nebo oranžovou barvu …
Architektura zahrady | 15.12. 2002
Tropaeolum majus - lichořeřišnice větší Tropaeolum majus - lichořeřišnice větší
Jednoletá lichořeřišnice větší pochází z Peru a Bolívie, v Evropě je známa až od poloviny 17. století. Je osvědčenou rostlinou proti mšicím na okolní zelenině a ovocných stromech. Má dvě růstové formy – keříčkovou a plazivou. Plazivá vytváří metrové …
Tropaeolum majus - lichořeřišnice větší Tropaeolum majus - lichořeřišnice větší
Listy lichořeřišnice větší chutnají nahořkle a koření se jimi především saláty, jemné sýry a vaječné pokrmy. Nejlepší je odřezávat mladé listy a používat toto koření s mírou, protože tak se vyhneme podráždění žaludku a střev. Květy chutnají jemně …
Rebo Productions CZ | 04.05. 2008
Tropaeolum majus -  lichořeřišnice větší Tropaeolum majus - lichořeřišnice větší
Lichořeřišnice vytváří keříčkovité nebo plazivé rostliny, dosahující výšky až 40 cm. Plazivé formy mají až 2 m dlouhé šlahouny. Rostlina žádá teplou polohu a je choulostivá na mráz …
Miloš Krump | 10.01. 2012