Gwenaa: Určitě je tu spousta zkušenějších zahradnic, než jsem já - napadlo by Vás, jaká cibulovina (příp. jiná trvalka) by se dala dát těsně před cca 1m vysokouokrasnou trávu, aby vyplnila prázdné místo na jaře a v časném létě? Orientace jih, zima vlhko, léto sucho, půda propustná, kamenitá, ideálně výška cca 1m, barevné ladění optimálně do růžové/fialové/modré. Posezónní vyjímání z půdy zvládnu, ale pokud by to šlo bez něj, budu radši :-)

Mě napadly vysoké okrasné česneky - určitě ale existují ještě další vhodné rostlinky, tak prosím o radu.

Moc děkuji za Vaše tipy!!!

Tereza
sarkasch: Ty okrasné česneky by byly opravdu pěkné,nejsou asi vysoké až metr,ale jsou různé i velmi atraktivní druhy. Mne ještě napadl vzhledem k  brzké době   době květu  orlíček, jsou také různé druhy. Já osobně mám vedle trav hosty a vypadá to velmi pěkně,mám různé druhy,většinou květou brzy v létě.
Marvella: Dobrý den, a co nějaký keřík? Mám v trvalkovém záhonu perovskii, ořechokřídlec (to jsou keříky do modra), floxy (tam je barev nepočítaně), nějaký druh mochny (je dost barev a různá výška keřů). Ale je pravda, že jsou to spíš pozdější trvalky. A jako "předskokana" asi ty denivky, pivoňky, orlíček, tulipány, narcisy, česnek, irisy, kosatce, bylinky...