houba: Děkuji. Ty surfinie jsou ze semínek a měla jsem z nich velkou radost. Ruce v hlíně,to je to,co mě moc baví. Téměř všechny rostlinky jsou ze semínek a větviček (buxusy, túje...).Nedělá mi radost koupit velkou rostlinu, ale pozorovat,jak rostou, když si to člověk vypěstuje sám.
janajana: Je to pokochání, teď v zimě vidět takové nádherné surfínky. Máte krásnou zahrádku. Pěstování ze semínek je opravdu radost, jen tím vždy zaberu kus bytu:).
YOS: Já Vás všechny obdivuji jaký máte na zahrádce pořádek. Do zahrádky 'Houby' bych se hned přestěhovala. Měla bych tolik dotazů, jak to děláte. Např. jak udržujete záhony obložené kamením? Mně mezi kameny roste pýr, kterého se nemohu zbavit a už mne to nebaví. Trahám, stříhám a zase trhám a on roste ještě víc. Nemám dobré zkušenosti ani kameny u trávníku, kde mne otravuje svlačec. Zůstanou velké části neposekané a pak musím vzít do ruky nůžky. Jelikož mám obrovskou zahradu a mám na to málo času mám zahrádku zanedbanou. Prozraďte jak to zvládáte!!! sad

Všechno jde tak, jak má jít.
houba: Lidi mi říkají,že jsem blázen:).A asi mají pravdu. Nedovedu si představit,že bych nešla jeden den na zahradu,třeba jen na půl hodiny,podívat se,co a jak roste. Navíc tam máme rozmazleného kocoura a za ním stejně každý den chodíme. Když jsme před 10 lety zahrádku koupili,byla to hrůza. Byl tam jen plot,jinak nic a sedm let tam nikdo ani trávu neposekal. Ale byla tam hromada kamenů a nevěděli jsme co s nimi,tak jsem chodila a vymýšlela,přenášela jsem je sem a tam a takhle to dopadlo.A tam kde je skalka,tak ten kopeček jsem původně začala rovnat a když jsem zjistila,že je to zarostlé smetiště,zvolila jsem opačný způsob a navozila tam hlínu. Trávu mezi kameny i v záhoně můžu vytrhávat jen den nebo dva po dešti,jinak z té strašné hlíny nejde ven. Pak to řeším tak,že pýr, mlíčáky apod.potírám štětečkem namočeným v ředěném roundapu.Stačí potřít jeden list a plevel je pryč.Je to titěrná práce,ale mě to baví.A nebo když stříkám trávník proti dvouděložným plevelům(jednou za rok),tak postříkám i kameny.
cz
Koniklec (Pulsatilla)
Koniklec (Pulsatilla)
cz
Levisie květnatá (Lewisia cotyledon)
Levisie květnatá (Lewisia cotyledon)
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky (Androsace sarmentosa)
Skalničky (Androsace sarmentosa)
Marvella: Máte to opravdu krásné, jsem asi dost podobně založená. Už teď zuřivě listuji knihami o zahradách, časopisy atd. doma okolo mě chodí a ťukají si na hlavu., že "blbnu" už v lednu.Máme zahradu 3.5 tis, metrů v terénu, snažím se jí udržovat jako "anglickou" a je to fuška.Musím mít také všechno akorát, je za tím spousty práce, ale ta radost, když si sednu na lavičku nebo do křesílka ke kávičce a jen se kochám. Marcela
bala: Tak vidím, že nejsem jen já sama "blázen", taky se těším na blížící se jaro až začnu vysévat různé druhy květin buď přímo do země nebo do skleníku...taky jsem na zahradě denně, mnohdy i několik hodin, práce mě baví...co se týká toho pýru, i já  jsem chodila se štětečkem po čtyřech a natírala a natírala, pýr a jiný plevel jsem úspěšně zlikvidovala....přeji všem úspěch v likvidaci plevele a v pěstování rostlin na zahradě............
Další informace v článcích o rostlinách
Léto na zahradě Léto na zahradě
Vrchol sezony: Vychutnejte si léto na zahradě. Mnoho trvalek i letniček je právě teď v nejlepší formě. Abyste si užili léto, nemusíte se účastnit velkého stěhování národů na jih. Naopak: právě teď rozkvétá zahrada v plné nádheře. Byla by škoda tohle krásné …