Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den,
měla bych na Vás prosbičku. V příloze jsem Vám poslala list stromu a ráda bych věděla o jaký strom může jít. List má upostřed délku 30 cm, překvapilo mě, že i tak velké listy existují.
Děkuji za odpověď. HO České Budějovice
Dotaz zaslaný mailem na garten.cz
cz
List stromu
List stromu
cz
List stromu
List stromu
Marie Fárová: Velké srdčité listy má katalpa trubačovitá i paulovnie plstnatá, ale podle tohoto usychajícího listu jistotu, že je to tento strom, nemám.
Myslím, že v Českých Budějovicích mám stromy zmapované, napíšete-li, v kterém místě se strom nachází,  odpovím Vám přesněji.
Editoval Marie Fárová (03.11. 2010 14:26:15)
cz
katalpa trubačovitá
katalpa trubačovitá
cz
Pavlovnie plstnatá (Paulownia tomentosa)
Pavlovnie plstnatá (Paulownia tomentosa)
janko39: Souhlasím s paní Fárovou - mohla by to být jak katalpa,tak i paulovnie. Podobně velké listy mají ale i některé druhy topolů. Pomohl by celkový snímek dotyčného stromu. Ze snímků pí.Fárové jsou dobře patrné plody katalpy, podobné luskům, nebo viržinkám. Dospělá paulovnie má zase dobře viditelné tobolky, které na stromě přetrvávají i po opadu listů.
Topoly na jaře vyvíjejí jehnědy a samičí stromy později uvolňují ochmýřená semena.To by pro Vás mohlo být též znakem,umožňujícím určení.
Další informace v článcích o rostlinách
Catalpa bignonioides Catalpa bignonioides WALT. - katalpa trubačovitá
Pochází ze Severní Ameriky. Strom může dorůstat výšky až 15 m, ale většinou bývá nižší - kolem 10 m. Má široce rozložitou korunu. Listy jsou srdčité, 20 cm dlouhé. Svrchní strana listu je světle zelená, spodní strana pýřitá. Má poměrně dlouhé řapíky …
Architektura zahrady | 14.08. 2002
Catalpa bignonioides 'Nana' - katalpa trubačovitá Catalpa bignonioides 'Nana' - katalpa trubačovitá
Katalpa trubačovitá, kultivar Nana, je ideální strom pro malé zahrady nebo do městských alejí, kde není mnoho prostoru. Nízký strom s kompaktně rostoucí kulovitou korunou není třeba stříhat, je plně otužilý a raší nejpozději ze všech listnáčů - až v květnu …
Catalpa bignonioides 'Nana' - katalpa Catalpa bignonioides 'Nana' - katalpa
Strom upoutávající velkými světle zelenými listy a základní druh také nápadnými bílými trubkovými květy. Kultivar ´Nana´ tvoří kompaktní malou korunu a kvete zřídka, prodává se jako roubovanec na kmínku - nejlépe jako vysokokmen …
HomeDeco SMP a.s. | 04.09. 2007