Meiserko: Čaute všetci máte nejaké skúsenosti s pestovaním Banánovnikom, pretože na tom mojom sú také hnedé listi ako keby hnili, keby ste vedel čo je s tým tak napíšte. smile
Editoval Meiserko (10.11. 2010 21:08:14)
Marie Fárová: Přes léto jsem měla banánovník moc pěkný, jakmile se začalo topit - a on je půl metru od topení, na spodních listech  má také hnědé jakoby usychající fleky. Chce velkou vzdušnou vlhkost - mám květináč na oblázcích zalitých vodou,. ale jak vidno, nestačí to a musím začít víc rosit.
Tuto sobotu jsem obdivovala banánovník v Zoo Dresden, nádherné zelené listy jsou vidět na fotografii. Ovšem tam byla taková vlhkost, že jsem objektiv musela vysoušet fénem. Na ostatních fotkách je vidět poškození listů díky suchému vzduchu.
Editoval Marie Fárová (11.11. 2010 14:14:31)
cz
Banánovník (Musa)
Banánovník (Musa)
cz
Banánovník - poškozený list (Musa)
Banánovník - poškozený list (Musa)
cz
Banánovník - Zoo Dresden (Musa)
Banánovník - Zoo Dresden (Musa)
Marvella: Já mám banánovník přes léto venku a krásně se mu daří. Při zimním pobytu v bytě občas také mají listy fleky. Beru to ale jako daň za zimu. Protože ho mám opravdu veliký, nemohu ho mít nikde na schodišti, ale jen v prostoru v bytě, kde máme celou zimu poměrně dost teplo. Marcela
bala: Můj banánovník má taky nějaký ten hnědý list, ale to není na závadu, on totiž shazuje spodní listy, proto to není nezvyklé....v létě ho mám venku, v polostínu, nesmí být na sluníčku, jinak se spálí listy....chce vlhčí vzduch, přes léto rosím listy...v zimě ho mám v pokoji kde je okolo 17 stupňů....zatím se mu daří....
Další informace v článcích o rostlinách
Musa basjoo - mrazuvzdorný banánovník, banánovník Cavendishův Musa basjoo - mrazuvzdorný banánovník, banánovník Cavendishův
Tento druh banánovníku, pochází původně ze souostroví Rjúkjú patřícímu Japonsku, které se nachází ve Východočínském moři a je nejmrazuvdornějším banánovníkem na světě. Některé zdroje uvádějí, že při správném pěstování snese mrazy vyšší než …
Zahradnictví flos | 09.02. 2010
Musa basjoo - japonský banánovník Musa basjoo - japonský banánovník
Japonský banánovník je okázalá trvalka, která i v našich podmínkách dokáže vykouzlit nefalšovanou tropickou atmosféru na vaší zahradě. Jedná se o rychle rostoucí bylinu s tzv. pseudokmenem, který tvoří dlouhé řapíky měkkých listů …
Musa 'Dwarf Cavendish' - banánovník Musa 'Dwarf Cavendish' - banánovník
Banánovník je prastarou kulturní plodinou. Jeho původ můžeme hledat v tropických a subtropických oblastech jižní a jihovýchodní Asie, kde se pěstuje již 3500 let. Zvláště pro venkovské obyvatelstvo těchto oblastí jsou banány jednou z hlavních složek potravy …
Osiva-semena.cz | 20.09. 2011
Musa ornata - banánovník růžový Musa ornata - banánovník růžový
Banánovníky patří mezi nejstarší kulturní rostliny světa a mají svůj původ v jihovýchodní Asii. Ve volné přírodě mají tendenci dorůstat až do výšky 10 m. Přesto se nejedná o stromy, nýbrž o tropické byliny …
Osiva-semena.cz | 26.10. 2011
Musa Cavendish - banánovník Musa 'Cavendish' - banánovník
Tato nová varianta banánovníku je velmi vhodná pro pěstování v bytech. Je to bylina, která dorůstá do výšky 120 cm. V našich podmínkách kvete a plodí 3.rokem. Květenství vyrůstá ze středu listů. Plody tohoto banánovníku jsou cca 20 cm velké a mají výraznější …
Musa basjoo - banánovník Musa basjoo - banánovník
Novinka poslední doby - mrazuvzdorný banánovník pocházejícící z Japonska. Dorůstá výšky 4m a listy mohou mít délku až 2m. Ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné, tak při správné péči lze tento druh skutečně pěstovat trvale na zahradě …
Musa - banánovník Musa - banánovník
Banánovníky (Musa) si nezachovávají zelené listy po celý rok. Při déletrvajících teplotách pod 12-15 °C mnoho listů zvadne a teprve na jaře rostliny nasadí nové …
Musa - banánovník Musa - banánovník
Velké zelené listy pokojového banánovníku se rozvíjejí pomalu až do úplného otevření a uvolnění. Středem listu probíhá červená céva, barva listu přechází od jasně zelené po modrozelenou …
Zahradní centra CS | 12.08. 2010