cutr: Dobrý den, Mám doma dvě palmy Jubaea Chilensis. Nyní jsou cca 40cm vysoké a mají tři listy. Prosím o radu,jak mám postupovat při dalším pěstování těchto palem. Kdy, jak a do jak velkého květináče přesadit,jak často zalévat,čím přihnojit,atd. Palmy vzklíčily po devíti měs.,tak bych o ně nerad přišel.. Předem děkuji za Vaše rady. Můj e-mail:cutr@centrum.cz
houba: Dobrý den,taky si pěstuji palmy ze semínek a přiznám se,několik mi jich odešlo,než jsem přišla na to,co mají a nemají rády.Pokud mají květináč zaplněný kořeny,zalévám je poměrně často,ale ani úplné vyschnutí hlíny není občas na škodu.Jakmile jsou přesazené do většího květináče(nesmí být o moc větší),zalévat jen velmi opatrně,aby nebyly přemokřené.S kořeny se musí při přesazování opatrně,aby se neolámaly.V létě je mám na zahradě a je na nich vidět,že jim to vyhovuje.Přeji úspěšné pěstování.
Další informace v článcích o rostlinách
Jubaea chilensis - jubaea čilská Jubaea chilensis - jubaea čilská
Tato palma je další kráskou z omezeného počtu druhů vhodných palem do chladnějších oblastí Evropy. Jako jediná z mrazuodolných palem má zpeřené listy podobné datlové palmě (phoenix canariensis). Roste velmi pomalu a utváří poměrně silný kmen, v mládí zaoblený …
Jubaea chilensis - jubaea čilská (EXOTICKÁ ZAHRADA) Jubaea chilensis - jubaea čilská
Rod Jubaea má jediný druh – Jubaea chilensis, což je palma s mnoha zvláštnostmi. Patří jí například primát v tloušťce kmene, jehož průměr může být až přes 1 m. Roste také izolovaně mimo souvislý areál ostatních palem ve středním Chile a je druhou nejjižněji …