YOS: Ví někdo jaký je to strom nebo v jaké čeledi mám hledat?
Na holandském webu - největší společnosti
pro přírodu mi neporadili.  Předem děkuji   YOS

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Garrya - ulomená větvička ve váze (Garrya)
Garrya - ulomená větvička ve váze (Garrya)
cz
Listnatý strom s květem - Holandsko (Garrya)
Listnatý strom s květem - Holandsko (Garrya)
cz
Na kmeni stromu nový stromeček (Garrya)
Na kmeni stromu nový stromeček (Garrya)
janko39: Zpráva pro přítelkyni YOS : Omlouvám se, že Vám musím zprávu poslat tímto způsobem, neboť neznám Vaši mailovou adresu. Prošel jsem na internetu několik botanických a dendrologických webů, ale také se mi "Váš" strom nepodařilo určit. Poslal jsem proto dotaz na stránku , jestli je možné poslat tam snímek stromu k určení. Dnes jsem dostal kladnou odpověď - buď tam tedy svůj snímek pošlete sama, raději ihned, aby na něm "zapracovali" ještě do vánoc, nebo jej pošlete na mou adresu : oldriver70@seznam.cz a já jej tam zašlu. I mne jako botanika zajímá, o jaký druh stromu se jedná. Děkuji.
YOS: Možná podle kůry stromů někdo pozná o jaký strom se jedná. Listy jsou tvrdé, těžko se lámou a moc nevoní.

YOS: Garrya. Konečně je záhada rozluštěná. Zaslala jsem ty dvě poslední fotky i na holandský web a jedna duše mi odpověděla Garrya - je to větší, dvoudomý keř nebo menší strom, málo otužilý.  V Holandsku jsou zimy o hodně mírnější, proto se na zdi domu dosud udržel. Tento exemplář je podle kočičky - samička. Samci mají kočičky (kocourky) o hodně delší.  Tmavě modrých bobulí se nedočká, protože sameček chybí. Podle výšky je víc jak 15 let starý. Listy obsahují chinin a dají se použít na hořký čajíček. V každém případě všem, kteří se snažili mě pomoci moc děkuji.