jitula: Chce to hodně velkou zálivku. Zvláště pokud je na osluněném místě. Okolo bych dala mulčovací kůru, aby se udržela déle vláha.
houba: Letos mi převislý modřín uhynul.Sousedovi začal schnout obyčejný modřín a za pár dnů i ten můj. Nic jsem na něm nenašla,nevím, co bylo příčinou že po několika letech z ničeho nic uschnul. Nasbírala jsem si vloni semínka z šišek a už rostou,tak to zkusím znovu.Jen mám obavu,aby se to neopakovalo.
Další informace v článcích o rostlinách
Charakteristika druhů dřev: modřín evropský (ŘÍHA ŘEZIVO) Charakteristika druhů dřev: modřín
Dřevo modřínů je polotvrdé, tvrdší než smrkové nebo borové, pevné a trvanlivé. Bělová vrstva je světležlutohnědá, jádro okrové až červenohnědé. Na vzduchu a po napuštění tmavne. Texturu (kresbu letokruhů) má hustější než smrk a vyniká krásou mnoha …
Vydavatelství ERA | 13.10. 2008
Larix kaempferi 'Stiff Weeping' - modřín japonský Larix kaempferi 'Stiff Weeping' - modřín japonský
Převislá forma modřínu japonského je velmi vyhledávanou dřevinou do zahrad snad všech velikostí. Jmenuje se Stiff Weeping a je roubován na kmen různých výšek. Jeho větve jsou od místa roubu přísně převislé jako dlouhé vlasy. Netvoří horizontální větve, ale …
Larix kaempferi 'Diana' - modřín japonský Larix kaempferi 'Diana' - modřín japonský
Diana je jeden z nejimpozantnějších stromů naší zahrady, který upoutá návštěvníky na první pohled. Jedná se o japonský modřín s kroucenými větévkami, které zejména v zimních měsících ukazují svou nápadně oranžovou až mírně načervenalou barvu. Opadavé …
Larix kaempferi 'Diana' - modřín japonský (PROVOBIS) Larix kaempferi 'Diana' - modřín japonský
Některé jehličnany vnášejí do zahrady prvky, které bychom od nich asi neočekávali. Kultivar ´Diana´ modřínu japonského (Larix kaempferi) upoutá bizarně pokroucenými větévkami, na nichž po celou zimu vydrží malé kulaté šišky. Textura nejlépe vynikne na podzim …
PRO VOBIS, s.r.o. | 15.11. 2012
Larix decidua - modřín opadavý Larix decidua - modřín evropský
Synonymní název: modřín opadavý | Čeleď: borovicovité (Pinaceae) Larix decidua je až 50 m vysoký, hluboko kořenující, světlomilný, opadavý jehličnan, v mládí rychle rostoucí, s korunou zprvu úzce kuželovitou, později často širokou se zploštělým vrcholem …
Michal Sochor | 16.11. 2007
Larix - modřín Larix - modřín
Modřín raší na jaře světlou zelení a na podzim se nádherně zbarvuje. L. kaempferi (japonský modřín) se stále ještě prodává pod jménem L. leptolepis. V lesním hospodářství zatlačuje tento druh modřín evropský (L. decidua). Čarodějnická košťata se u modřínů …
Rebo Productions CZ | 01.06. 2007