YOS: Rukoly se pěstuje venku na záhoně. Jsou nenáročné, samy se vysemeňují. Stačí tedy vysázet jen  1x.
Máme 2 druhy  -
Planá rukola - Křez tenkolistý - Diplotaxis tenuifolia, kvete žlutě a její semínka se nedají pěstovat v zimě na misce.
Roketa setá  - Eruca sativa- je vyšší, kvete bíle a listy mají jemnější chuť. Semínka se můžou pěstovat v zimě na misce.
Vysazují se od jara až do poloviny srpna. Vegetují 3 měsíce. Čím více se listy otrhávají, tím více jich naroste.
Editoval YOS (27.07. 2012 09:36:47)

Všechno jde tak, jak má jít.
Marie Fárová: Trošku se nám tady plete dohromady rukola setá (Rucola selvatica) a roketa setá (Eruca sativa). Roketu jsme měli loni, fotku bohužel nemám, letos jsme zaseli rukolu Wild - je to rozdílné vzhledem i chuťově. Je to nezničitelný porost, kroupy zničily na zahradě kde co, ale rukola je netknutá a čím víc řežeme, tím víc roste.
Editoval Marie Fárová (26.07. 2011 14:20:36)
cz
Rukola Wild (Diplotaxis tenuifolia)
cz
cz
Rukola Wild - květ (Diplotaxis tenuifolia)
Rukola Wild - květ (Diplotaxis tenuifolia)
janajana: Na jaře jsem zasadila roketu i rukolu. Oboje rychle vyrašilo. Ani jsem nestačila spotřebovat. Chutnalo to nějakým broučkům, bylo to celé dírkované. Rychle šlo do květu. Nyní zkouším ještě jednou zasít, jestli bude ještě jedna úroda.
YOS: Maruško, rukola setá neexistuje, jen roketa setá. Prosím opravte Vaše obrázky na  Diplotaxis tenuifolia - křez tenkolistý, -  planá rukolaKvete žlutě a je to trvalka. Je pravda jak píše janajana, že roste rychle a vyběhne taky rychle do květu. Vzhledem k tomu, že na jaře odjedu, tak nemá kdo vrchy s květy ostříhat a nevím zda pak rostou více listy nebo ne. Planá rukola se v zimě na misce pěstovat nedá. tongue tongue
Roketa setáEruca sativa - je 1-letá a kvete bíle. Tato se může sázet po celý rok až do poloviny srpna. V zimě se dá pěstovat na misce.
Editoval YOS (04.08. 2011 23:13:55)

cz
Roketa setá - Rucola (Eruca sativa Roketa set Rucola)
Roketa setá - Rucola (Eruca sativa Roketa set Rucola)
Marie Fárová: YOS, tak jsem opravila latinský název rukoly Wild. Nemyslím si, že by byla přímo chyba označení Rucola selvatica. Semo, producent semínek uvádí :  "WILD ROCKET
Jedná se o zástupce Diplotaxis tenuifolia (L.) DC (syn. Rucola selvatica, syn. Sisymbrium tenuifolium), která bývá česky označována jako „Divoká roketa“. Kořeny této diploidní rokety vydrží i tuhé zimy. Roste od pozdního jara do podzimu, přičemž je možné její listy sbírat průběžně."
YOS: Maruško, já se většinou držím BioLib, kde jsou názvy rostlin a zvířat opravdu ověřené a správné. SEMO je holandská fírma a používá anglické názvy. ('Wild rocket). Z těch synonymů jsem taky někdy popletená.

bresticova: Keďže sa rastliny používajú na priamy konzum, tak tu chémia neprichádza do úvahy. Tie malé čierne chrobáčiky asi budú skočky (majú čierne lesklé krovky a pri dotyku rastliny akoby vyskočili) sa dajú iba eliminovať žltými lepovými doskami. Treba sa opatrne priblížiť s doštičkou nad rastlinu a potom do rastliny ťuknúť. Oni vyskočia a prilepia sa. Pri tomto spôsobe je vyššia úspešnosť ako keď iba doštičku umiestnite v záhone.