Rigil: Zdravím všechny,
nemáte prosím někdo nějaké zkušenosti s vyséváním semen olivovníku? Zrovna jsem nechal nabobtnat semena v teplé vodě 30-35 stupňů, a pak chci semena zasadit do květináčů a nechat je na radiátoru, jak dlouho trvá, než vzklíčí? Oliva se mi líbí a chci si ji v budoucnu zapěstovat do starého stromku. Předem děkuji za zkušenosti

Vašek:cool:
YOS: Zkušenosti nemám, ale vím, že ze semen dnes pěstovat je velké riziko. Semínko může pocházet z hybridní rostliny. Z takovýchto semínek vyroste nekvalitní rostlina, která nekvete a tedy neplodí. Jistější je rozmnožovat řízkováním. Váš způsob sázení se mi zamlouvá. Myslím si, že budete čekat nejméně měsíc, než uvidíte klíček. Přeji hodně úspěchů. Napiště jak se Vám zadařilo.

Všechno jde tak, jak má jít.
kulisak: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte zkušenosti s firmou Grow it, ráda bych si objednala semena olivovníku. Jde o to, že balíček s 5 semeny, květináčky z kokosových vláken a výživovými disky stojí přibližně 500 Kč, což mi přijde jako přehnaná cena v porovnání s objednávkou už zakořeněné rostlinky, která by vyšla asi na 50 Kč. Tak se chci zeptat, kde je rozdíl?