jirka m: Dobrý den,
hledali jsme nejvhodnější altán nebo pergolu pro naší zahrádku. Nakonec jsme se rozhodli pro obojí, z bambusu. Zatím jsme moc spokojení, bambus hodně vydrží, není potřeba ho složitě udržovat a vypadá skvěle. Obojí nám dodala tato firma: http://bambus-altan.webnode.cz/

Máte nějaké zkušenosti se zahradními stavbami z bambusu? Naše stojí zatím rok, zimu přežily bez problému, ale zajímalo by nás, co bude za deset let?

Jirka
YOS: Dívala jsem se na uvedenou stránku a do hledáčku jsem naťukala životnost. Nic...Já toho moc nevím, ale vím určitě, že bambus je náchylný na plísně a hmyz. Jestliže stonky nebyly nakonzervované bezprostředně po těžbě vydrží venku 1-3roky, pod střechou 4-6let, doma 10-15let. Nakonzervované vydrží venku 15 let a uvnitř 25 let. Váš dodavatel radí lakovat každý 3.rok. Pomož pán Bůh. Jirko nemáte fotografii Vašeho altánku a pergoly?

Všechno jde tak, jak má jít.
jirka m: Zdravím,
díky za info. hned jak se na jaře dostanu na zahradu, tak pošlu fotku. Naše zahrada má rozlohu asi 1000m a ten bambusový altán tam docela vyniká. Sousedi nás prvně měli za exoty, ale pak se když je ostatní neslyšeli, ptali, kde jsme to sehnali smile. Když jsme altán objednali, tak nám jako dárek dali slevu 5000 na pergolu z bambusu. Ta pak vyšla výhodněji než smrková, tak jsme holt neodolali. Koukal jsem na stránky dodavatele, mají tam nové fotky z letoška, a ten altán je stejný jako ten náš:

Jirka
YOS: Jirko, lekla jsem se té ceny na uvedeném webu. To jste fakt zaplatil??? V tomto případě musí být bambusové stonky nakoncervované a vydrží Vám určitě 15 let.  Ročně Vás altánek stojí 4.000,-Kč. Mám velice ráda přírodní materiály a bambus jako rostlinka krásně ve větru šumí. Budete-li mít zájem pěstovat bambusy, koukněte na . U pana Rezla v Němčicích jsem byla a koupila jsem si u něj alespoň jeho knihu. Na bambusy zatím nemáme to správné místo. Můj sen je mít bambusovou stěnu, kde bych v létě mohla ležet z jedné strany na slunci nebo z druhé strany ve stínu a poslouchat 'šumění moře'.

Všechno jde tak, jak má jít.
jirka m: Pravda, není to malá suma, ale stálo to za to. Jednak by altán z bambusu měl dlouho vydržet, jednak je ekologičtější koupit altán z bambusu co rostl 5 let, než porazit smrk, který rostl 50 let. Když jsme se rozhodli, že na zahradě chceme altán, viděli jsme spoustu takových těch smrkových z prkýnek, co mají střechu z asfaltu. Nelíbily se nám, a když si člověk k ceně připočetl ještě DPH, dopravu, montáž, ukotvení, tak to vyšlo cenově podobně. Když jsme objevili ten bambusový altán, tak jsme se rozhodli hned při prvním pohledu, ten prostě na naši zahradu patřil. Za dva týdny už stál v plné kráse. Firma byla rychlá, všechno bylo v ceně.
Díky za tip na bambusárium. Plánujeme letos vysadit trs bambusů, tak doufám, že se uchytí. Přesně jak říkáte, to šumění, to je paráda!
jitula: Taky si myslím, že to není zrovna trvanlivý materiál, asi s tím bude hodně práce, počasí se na vzhledu hodně podepíše, ale věřím, že nové to vypadá moc pěkně, záleží jestli k tomu byla i přiměřená cena.
jituška: Zdravím Jirko,zvědavost mě nedala a podívala se na to,jak Vaš altán asi vypádá a uplně jsem zůstala hledět, protože by mě v životě nenapadlo udělat altán z bambusu,ale je to opravdová krása,ikdyž ne zrovna levná. Upřednostuji na zahradě přírodní materiály,ale musí k tomu mít člověk cit,aby to k něčemu vypadalo.Ráda se na Vaše fotografie také podívám,až altán na Vaší zahradě vyfotíte.smile
Marvella: Dobrý večer Jirko, Váš altán se mi líbí, a když tomu přizpůsobíte i rostlinky bude to určitě nádhera. Hlavně, že z něj máte radost! My máme altánek zděný, kombinovaný se dřevem. Stojí co je dům domem tj. už skoro 80 let. Hodně ho užíváme a i v  zimě si tam občas v krbu rozděláme oheň a očmoudíme buřtíky. Je to fajn. Marcela
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
jituška: jikro m,už jsem o včelím vosku slyšela dříve,ale bylo to impregnování dřevěného nábytku-venkovním a bylo to na Nově "pták loskuták",nevím jaký díl,ale třeba si to najdete v archivu. Mají tam vynikajícího odborníka ohledně barev a impregnování ,ráda poradím když můžu, já sama tady čerpám neskutečné množství rad,tipů a konzultuji ráda o realizaci mé zahrady.