Rose: Begonia Corallina de Lucerne - begonie korálová
Je  to vysoká keříčkovitá rostlina se vzpřímenými stonky, nápadná  nejen svými listy, ale i  květy.
Listy jsou až 15 cm dlouhé,  mají protáhlý tvar se zašpičatělými konci a zoubkovanými okraji. Povrch listu je zelený s bílým žíháním nebo skvrnkami, na spodu červený.
Begonie kvete růžovočervenými květy, tvoří mnohočetná hroznovitá květenství. V době květu můžeme umístit ke stonkům  oporu, aby se tíhou květů nezlomily.
Vyhovuje  jí světlé stanoviště, snese i přímé slunce. Na tmavším místě nemá tak vybarveny  stříbrné tečky na listech.  Sázíme ji do lehké, výživné zeminy s trochou rašeliny a písku.  Zemina by neměla přeschnout. V zimě zálivku omezíme  - hlavně  při nižších teplotách přezimování.  Vyhovuje jí normální  pokojová teplota. Přes zimu nejlépe kolem 15 stupňů, ne však méně než 12 stupňů Celsia. V době vegetace hnojíme standardním tekutým hnojivem.  Mladé rostliny přesazujeme  každý rok na jaře. Starší rostliny přesazujeme 1x  za 2 - 3 roky, několik týdnů před přesazením je seřízneme. Rostlinu rozmnožujeme  na jaře vrcholovými řízky, které  zapíchneme do směsi rašeliny a písku (po zakořenění  přesadíme). Nebo pomocí  listu s dobrou žilnatinou, který  položíme na rašelinu s pískem a uložíme do tepla a vlhka.
Přikládám vlastní foto.
cz
Begonie korálová (Begonia)
cz
cz
cz
cz
cz
cz
cz
cz
YOS: Máte pěknou úrodu. Kolik jich máte a jak jsou staré? Já mám jednu od léta a asi Begonie Elatior a začíná po druhé kvést. Díky Vašemu příspěvku jsem ji šla pohnojit. Ostatní květiny v zimě nehnojím, ale kvetoucí to potřebuji. Přeji ještě hodně květů.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Begonie (Begonia elatior)
Begonie (Begonia elatior)
Rose: Pro YOS. Rostliny patří dceři, jenom je již  několik let opatruji. S rostlinami někdy experimentuju, ne vždy dodržuju podmínky, které jsou pro ně nejvhodnější, například jsem je přesazovala tak říkajíc na poslední chvíli na podzim, nikoliv na jaře. Půdu jsem použila pro pokojové rostliny. Tyto begonie jsem měla přes léto až do podzimu umístěné venku pod stříškou. Ne všechny rostliny se daří pěstovat co nejlépe. Na přírůstky čekám dlouho, viz poslední  9.foto výše.
YOS: Rose, přesazovala jste je v pravou dobu smile(na podzim), hlínu jste použila taky dobrou smile, jen bych přidala trochu rašeliny. Begonie mají rády kyselejší půdu, ne moc zimu, ne moc teplo, ne moc mokro, ne moc sucho, všeho akorát, slunce mimo letního. Co je nejdůležitější, je vzdušná vlhkost (pochází z deštných pralesů).  Jak vidíte na mém obrázku, použila jsem misku s kamínky, které udržuji stále vlhké. Jejich pěstování je trochu náročné. Jo zapomněla jsem Vás sdělit, že květy jsou jedlé, trochu nakyslé, použít např. na ozdobu salátů.

Všechno jde tak, jak má jít.