YOS: Je tady fakt nuda, musím to trochu oživit. Co na to říkáte?  Není to nic sprostého, protože toto vytvořila sama příroda.
Pro vyjasnění, nevidíte nic jiného než kořen palmy Pandanus. Její plody jsou jedlé, vyfotila jsem letos ve Španělsku v Málaze.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Pandán (Pandanus)
Pandán (Pandanus)
cz
Pandán (Pandanus)
Pandán (Pandanus)
Rigil: lollol, ale Pandanusnení palma, tohle mi připomíná nějakou juku, akorát se mi nezdá ten plod, pokud dobře vím tak Pandanus je tropická rostlina, která nesnese teplotu nižší, než 18 stupňů, ale třeba se mýlím, možná existují pandány, které snesou teploty k nule.
Vašek
YOS:

Rigil napsal(a):

lollol, ale Pandanus není palma, tohle mi připomíná nějakou juku, akorát se mi nezdá ten plod, pokud dobře vím tak Pandanus je tropická rostlina, která nesnese teplotu nižší, než 18 stupňů, ale třeba se mýlím, možná existují pandány, které snesou teploty k nule.
Vašek

Vaše poznámka se mi líbí. Není to palma, keř, strom ani bylina. Co to vlastně doopravdy je. Pro mne neodborníka svou velikostí a tvarem může připomínat palmu. Prosím o odpuštění. Plody pandusu až dozrají jsou jedlé a velice zdravé. Ještě jsem je nejedla, ale přála bych si to. Tato rostlina se u nás pěstuje, ale jen za zvláštních okolností, ne jako pokojová. A české mrazy určitě nevydrží.

YOS: Nahý strom LÍPA. Nic s tím nenadělám, ale příroda mě zase včera překvapila. Vím, že to sem nepatřím, ale je to příhodné nahému Pandanuse. Lípa..ženského rodu. Pandanus...mužského rodu.

cz
Lípa se zajímavým otvorem (Tilia)
Lípa se zajímavým otvorem (Tilia)