YOS: Allium sphaerocephalon- okrasný česnek - 40cm vysoká, na dlouhém stonku silný, fialová koule
Brodiaea clifornica- 30cm vysoká, na dlouhém stonku modrofialové zvonky v okolíku.
Colchicum - Ocún - 30cm vysoký, na jaře dlouhé mečovité, poléhavé listy a na podzim 'tulipánové' květy.
Scilla - Ladoňky - 20cm, ale jsou spíše namodralé než fialové.
Muscari comosum - až 80cm vysoká s koncovým střapatým klasem.
Fritillaria imperialis- Řebčík královský - 80cm a víc
Fritillaria meleagris - Řebčík kostkovaný - 20cm vysoký
Hyacinthus - Hyacint zahradní - 30cm - jsou všelijaké barvy.
Poradit a posloužit Vám mohou na adrese    dagmar@krasa-netresku.cz

Všechno jde tak, jak má jít.
YOS:

Marvella napsal(a):

Tulipány, náprstník, crocusy, mečíky-gladioly, orlíček, hvězdnice - sazenice, zvonky, stračka - sazenice, chrpa,jaterníky - sazenice.

Já vypsala jen cibuloviny.

Všechno jde tak, jak má jít.
chaloupka: Napadá mne také kosatec, fiala vonná, floxy............dobré by bylo obrátit se na nějakou zasilatelskou firmu, třeba .php?Esemeny_Id=UW01Z2JtZDRjQ2hJZVdOdGVGVlhlMkZ0Y0hSMGRuMHhVM0IzYlRZbU15QT0= zasílá katalog zdarma, nevím jestli zdarma i  .aspx#. Když si otevřete -  PROHLÉDNĚTE SI -, tak si můžete vybírat.
janajana: Ještě bych doporučila semínka: nestařec, šalvěj, všelicha, astra, agastache, vybrané macešky, monarda, ostronožka, stračka, tařička, petúnie (u té ale spíše sazenice),
cibule- frézie, kosatečky
U některých existují pouze směsi, ve kterých jsou i fialové barvy, u některých květin je barva mezi modrou a fialovou.
Stačí zajít do prodejny se semeny a vybírat a vybírat...nebo na některém webu - osiva, basik, rostlinky, atd.
jitula: Já znám cibulky rostliny Triteleia (cibulky, asi 35 cm vysoká rostlina), dále fialové petúnie (nabídka v hoby marketech, balkónovka), levandule (semínka, bylinka), perovskie (semínka, trvalka),   mečíky (fialové hlízy, sázet až po posledních mrazících), kosatce (hlízy, skalkové, vysoké, hodně druhů), jiřinky (hlízy, po mraźících), tulipány (cibule), krokusy(cibulky), ladoňky (cibulky), okrasný česnek (hlíza), máčka alpská (semínka), šalvěj (semínka), nepeta (semínka), phlox (semínka). Ne vždy se ale vyplatí semínka, dlouho to trvá a výsledek není zaručený, někdy je lepší koupit již rostlinku. Aspoň pokud je člověk dá se říct nezkušený.