janko39: Žloutnutí listů, nejen u hortezie, může působit nedostatek dusíku v půdě, nedostatek železa jako důsledek přebytku vápníku, nedostatek manganu,  stagnující vlhko, nebo naopak nedostatek vláhy, kdy se některé prvky v půdě zkoncentrují a rostliny je nemohou využít.
  U hortenzií je důležité zajistit mírně kyselou půdní reakci přídavkem rašeliny, na jaře přihnojit dusíkatým hnojivem - ledkem bez vápence nebo síranem amonným ( já hnojím jen  CERERITEM, který kromě základních živin obsahuje i stopové prvky ), do konce června i 2x až 3x, vždy ale po přihnojení důkladně zalít.
katkastill: Také jsem si letos koupila 3 hortenzie velkolisté (malé keříčky - podobné jako na fotkách od Jitušky). Zasadila jsem je do velkého květináče a dala ven před vchodové dveře. Je to místo částečně chráněné pergolou, a tak jsem si myslela, že se jim tam nic nestane, ale bohužel mi tam asi namrzly. Mají svěšené listy a květy jsou také zničené. Co s nimi? Mám je zkusit nějak ostříhat? Nerada bych o ně přišla...
YOS: Pokud se stonek dá lehce promáčknou rukou a je oslzlý, už nenaděláte vůbec nic. Když ne, znovu stonek obrazí. Ostříháním se zbavíte letošních květů a to by byla škoda. Hortenzie je méně otužilá jako růže a v květináči rychleji vymrzne, než ve volné půdě.

Všechno jde tak, jak má jít.
Další informace v článcích o rostlinách
Řez dřevin - hortenzie Řez dřevin - hortenzie
U hortenzií buďte opatrní a dříve než sáhnete po nůžkách, přesvědčte se jaký druh hortenzie máte. Hortenzie stromečkovitá (Hydrangea arborescens) a hortenzie latnatá (Hortenzie paniculata) se stejně jako v létě kvetoucí keře řežou před počátkem vegetační …
Hortenzie velkolistá - namnožte si hortenzie Namnožte si hortenzie
Hortenzie velkolisté (Hydrangea macrophylla) najdou uplatnění všude: v zahradě, v nádobách, na terase, v místnosti i v zimní zahradě. Proto vás určitě potěší, že se dají velmi snadno množit …
Hortenzie - nekvetou vám? (NOVA PG) Hortenzie - nekvetou vám?
Ani ty nejlepší podmínky nezaručují pravidelné a bohaté kvetení. Nejdůležitější je řez. Musíte vědet přesně o jaký druh jde, neboť stříhání je závislé na druhu hortenzie. Hortenzie vyžaduje slunce až polostín, vlhkou, kyselou půdu s dostatkem humusu a …
Hortenzie velkolistá (Hydrangea macrophylla) Řez rostlin - hortenzie velkolistá
Kdy a jak řezat hortenzie Hortenzie velkolistá (Hydrangea macrophylla) je jedna z mála v létě kvetoucích okrasných dřevin, které zakládají květní pupeny pro novou sezonu už v létě předchozího roku …
Hydrangea macrophylla Miss Hepburn - hortenzie velkolistá (PROVOBIS) Hortenzie - jak na řez
Kvetení hortenzií podpoříme správným řezem, je však třeba rozlišovat mezi jednotlivými druhy …
PRO VOBIS, s.r.o. | 16.03. 2012
Březen: hortenzie velkolistá - Hydrangea macrophylla Březen - hortenzie ošetřujte podle druhu
Opět narůstá zastoupení různých druhů hortenzií na zahradách. Nejčastěji vysazované hortenzie velkolisté (Hydrangea macrophylla) s kulovitým květenstvím na jaře očistíme, odstraníme odkvetlá květenství, výhony poškozené mrazem seřízneme až na živé dřevo …
Časopis Zahrádkář | 20.03. 2010
Hydrangea petiolaris Hydrangea petiolaris S. ET Z. - hortenzie řapíkatá, pnoucí
Jejím původním domovem je Sachalin, Japonsko a Taiwan. Roste pomalu, v našich podmínkách dosahuje délky 10 - 15 m. Má příčepivé kořínky a papírově odlupčivou borku …
Architektura zahrady | 21.10. 2003