janajana: Koupila jsem si minirůžičky v supermarketu, teď je mám v bytě, máte zkušenost, jestli je možné je  až bude teplo vysadit do zahrady? Snesou pak přezimování venku? Jaké potřebují podmínky?
Editoval janajana (20.01. 2011 19:34:38)
bala: Minirůže můžete, jakmile se oteplí, asi v půli května klidně vysadit do zahrádky...přežijí zimu bez problémů...starejte se o ně jako o klasické růže, na zimu přihrňte zeminu a vždy na jaře přidejte kompost a v průběhu roku přihnojujte......krásně vám porostou a i pokvetou...
jitula: Pěstování je docela nenáročné, dají se později vysadit ven, ale není problém si je nechat na osluněném parapetu doma, po odkvětu odstříhat květy, aby se rostlinka zbytečně nevysilovala, přetimují pěkně i v zahrádce. I doma s nimi zacházet jako s běžnými růžemi, také je dobré je v době květu zalít s dávkou hnojiva.
vikulda: Já mám mini růžičky venku už asi 3. rokem. Na zimu je nepříkrývám, jen  v létě přihnojím, zastříhám a jsou pořád krásné - pokud mi je pes neokouše smile a ona potvůrka mi na ně chodí big_smile
janajana: Tak mě mini růžičky doma  napadly mšice. Zřejmě už byly na rostlinkách, když jsem je přinesla z obchodu. Zkusila jsem je ostříhat a přesadila jsem je do nové zeminy, tak čekám, jestli to přežijí. Už aby bylo teplo a mohly jít do záhonu.