Vendakv: Zdravímsmile
Yos:chtěla jsem se zeptat,jaké máte osobní zkušenosti se Zuzanou černookou?Já se do ní doslova zakoukala a chtěla bych ji letos na terasu do truhlíku.Doporučujete či nikoli...Díky za radu;)
YOS: Venda kv - koupila jsem si už vypěstovanou rostlinku. Rostla v závěsném květináči, bohužel na severní straně, proto moc nekvetla a nevypadala čerstvě. Pochází z tropické Afriky, takže na severní straně mi nemohla prospívat.
Do truhlíků se určitě hodí, když se bude mět kam pnout, nebo kde viset. Výhonky jsou  asi 150cm dlouhé i delší.  Sázení  i   pěstování   je velice jednoduché, když má dostatek světla, tepla, (minimálně 10°C), sluníčka, přiměřeně vlhkosti, (nesmí vyschnout, ani stát dlouho ve vodě) bezvětří a trochu živin.   Sázíme   koncem března pod sklo do květináče po 3-4 semínkách, při 20-24°C. Venku sázet můžeme až začátkem června až jsou noční teploty vyšší jak 10°C. Pěkná je v popínavé růži, na pergole, na zdi domu atd.  Nutně potřebuje oporu. Do květináče se musí zapíchat bambusové tyčky a občas výhonky přivázat.
Editoval YOS (18.02. 2012 21:27:20)

Všechno jde tak, jak má jít.
houba: Černookou zuzanu doporučuji, nevyžaduje žádnou zvláštní péči a vypadá hezky. Vloni jsem si schovala semínka, letos ji budu dávat znovu, líbí se mi. Ta velká je umístěna na východní straně, ty dvě malé u pergoly jsou na sever, tam se jim daří méně.
cz
Černooká zuzana (Thunbergia alata)
cz
Vendakv: To je paráda..máte tam holky moc pěkný fotečky. Já do ní půjdu, ještě zvažuju koupi už "hotových" rostlinek, zatím jsem nikde neviděla semínka, jsem z dědiny a do nějakých větších nákupních center se nedostanu,ale je možné,že se ještě někde objeví... hmm
Jinak lichořeřišnici mívám každý rok,už taky z vlastních semen,a loni udělala parády v kamenném korytě. Pak se mi ještě osvědčila jedna pnoucí, ale řekla bych mohutnější, nevím teda jak se jmenuje, ale sklízí se lusky s barevnýma fazolema (flekaté jsou). Nevím jestli najdu někde foto...
cz
Fazol šarlatový (Phaseolus coccineus)
Fazol šarlatový (Phaseolus coccineus)