jitula: Denivky na své zahradě pěstujeme velmi rádi, zde najdete několik důvodů proč si je vysadit
- Denivky podobné liliím probarví zahradu a dlouho vydrží.
- Květ denivek vydrží rozkvetlý pouze jeden den, ale velké množství poupat je obvykle zárukou, že celá rostlina kvete po dosti dlouhou dobu.
- Nepotřebují prakticky žádnou péči a vypadají báječně po celou sezonu.
- Denivky se dobře uplatní na okraji záhonů, protože svými mečovitými listy, které zůstávají zelené až do pozdního podzimu, elegantně skryjí přechod mezi trávníkem a trvalkovou výsadbou.
Marvella: Dobrý den, musím oponovat, u některých denivek nezůstávají listy až do pozdního podzimu krásně zelené. Jsou opravdu krásné, mám hodně druhů od těch nejjednodušších až po plnokvěté. Bohužel zvlášt ty plnokvěté nekvetou tak bujně jako ty "obyčejné".  Péči opravdu žádnou nepotřebují a uplatní se jak píše paní Jitula nejen na okrajích, ale vlastně kdekoliv, může být zasazená i jako solitéra. Marcela
Rose: Denivka  - Hemerocallis , mrazuvzdorná trvalka 
V zimě  jsou denivky ještě v zimním klidu.  Zvadlé listy ostříháme až přejdou mrazy a odstraníme vrstvu listí, která byla před zimou jako ochrana. Denivky množíme dělením trsu, hlavně na jaře nebo koncem léta.
   Sázíme do otvoru v zemi, v jehož středu ponecháme hlínu a kolem rozprostřeme kořeny.  Denivku zasadíme tak, aby krček  (místo, kde končí kořenový systém a kde začínají vyrůstat listy) byl  v úrovni plochy záhonu, rostliny  nesázíme  však hlouběji než 2.5 cm  pod povrch.   Sázíme  cca 40cm  od sebe .
Hnojení -  v květnu, před kvetením.
jitula: jo, to je pravda ne všechny listy vydrží do zelena, také hodně záleží, zda jsou na hodně osluněném záhoně, nebo v polostínu a také zda behem jejich doby hodně prší, potom také hodně žloutnou, někdy i hnijí
Marvella: Dobrý den Jituško, na Vámi avizované stránky jsem se dívala a nabídka je tam opravdu veliká. Já třeba vůbec neznám jednotlivé druhy denivek, které mám a trošku mě to mrzí. Já se na zahradu též moc těším, ale teď by měl napadat sníh, aby si zahrada odpočinula a připravila se na jaro. Vykvétající hyacinty, kvetoucí vilín a lýkovec mě v této době moc netěší. Marcela
Další informace v článcích o rostlinách
Hemerocallis Caviar a Sammy Russel - denivky Jednodenní kráska - denivka (Hemerocallis)
Blízké příbuzné lilií - denivky (Hemerocallis) - jsou až jeden metr vysoké. V zahradách se pěstují většinou kultivary vzniklé křížením druhů, pocházejících převážně z východní Asie. Rostou v trsech s dužnatými až hlíznatými kořeny …
Architektura zahrady | 04.08. 2004
Hemerocallis x Arabien Magic - denivka zahradní Hemerocallis x Arabien Magic - denivka zahradní
Denivky pocházejí pravděpodobně z Číny, Japonska, Indie, Střední Asie a Kavkazu, kde rostou ve světlých lesích, na březích potoků. Velmi často zplaňují ze zahrad do okolní přírody …
Denivka - Hemerocallis x hybrida Hemerocallis x hybrida - denivka
Patří mezi nenáročné dekorativní trvalky, které vydrží na záhonu mnoho let. Zajímavé květy podobné liliím jsou šestičetné a vyrůstají na dlouhých, téměř bezlistých lodyhách. Původní druhy denivek kvetou žlutě nebo oranžově, v současné době se pěstují …
Architektura zahrady | 20.01. 2002