jitula: Doma máme aloi vera, její listy ale jsou úplně vycuclé, jak kdyby v nich nebyla šťáva, nevím, čím to je, ale domnívám se, že jsem ji asi přelila a ona nemohla pomocí uhnitých kořínků nasávat vodu a tak vlastně uschla
YOS: Zalévala jste opravdu hodně? Nemá náhodou žízeň? Nevysychá? Aloe nepatří mezi kaktusy ani sukulenty, ale do liliovitých a ty snáší dost vody.

Všechno jde tak, jak má jít.
Marvella: Dobrý den, aloi zalévám opravdu jako kaktus, tedy hodně málo a je pěkná. Scvrklé listy bych též typovala na přelití. V létě občas přihnojím, ale jen opravdu málo. Není to z důvodu, že bych kytičky šidila, ale proto, že jsem to nedělala specielně u aloí nikdy a vždycky krásně rostly.
YOS: Jitulo, mám téměř 2m vysokou Aloe arborescens - aloe stromovitá. Neměla by být venku na slunku, ale já ji mám na terase v rohu, kde na ni několik hodin svítí sluníčko. Když ji dáváme na podzim domů, její listy jsou téměř bez šťávy. Přes léto se o ni stará jen příroda, sem tam moje sousedka, protože já jsem přes léto mimo Českou republiku. Sama nejlépe musíte vědět, zda dostávala opravdu tolik vody, že by uhnila, nebo byla vyschlá. Vody potřebuje zhruba stejně, ba i více jak každá druhá pokojová květina. Nezaléváte do růžice? To by taky mohl být důvod.
Editoval YOS (09.02. 2011 14:05:48)

bala: Není rozdíl mezi aloemi které potřebují více vody a jiné které zase vody méně? Protože já taky podvádím se zalivkou  jak v letě, tak i v zimě, v tuto dobu ji nezalévám skoro vůbec...je krásná a zdravá...mám špatnou zkušenost s příliš častou zálivkou, proto ji taky zalévám jako kaktusy a v létě to spíše  nechávám na paní Přírodě a mám ji vždy na slunném stanovišti..... zde je odkaz na správné pěstování Aloe ...
YOS: Myslím si, že Aloe je vybavená velikou zásobárnou vody uvnitř listů, proto nepoznáte, že má málo vody. Listy by měly být plné tohoto léčivého želé. Podmínkou zdárného pěstování není ani tak množství vody, jak dobře propustná půda. Je nutné promíchat zeminu s trochu rašeliny, kompostu a hlavně ostrého písku. Taky se může stát, že kořeny mohou ucpat odtokovou dírku. Zkuste do této dírky protlačit špejli, zda je to možné. wink Všude se píše, že aloe je jedovatá. V obchodech se objevila limonáda z aloe. Nechápala jsem. Nedávno jsem se dozvěděla, že je jedovatý pouze obal listů, dužnina ne. Zkusila jsem ji ochutnat a je velice hořká. Když mám problém s uchem (bolení, nebo pocit, jako bych měla v uchu vodu, šumění..) uříznu list a nakapu si do ucha a nechám asi 1minutu působit. Máte někdo podobné zkušenosti?

bala: Já mám dobré zkušenosti, co se týká bolesti ucha s netřeskem, který taktéž vymačkám do ucha a nechám působit delší dobu, opakuji to několikrát za den...s aloe jsem to nezkoušela, ale myslím, že má taky podobné léčivé účinky, pomáhá při popáleninách, vyrážkách, svědění kůře, lupence, hojí otoky, omrzliny, také opary, urychluje hojení ran, zmírňuje svědění kůže, je výborné na různé plísně....atd......
Další informace v článcích o rostlinách
Aloe vera - aloe léčivá Aloe vera - aloe léčivá
Výška:40 - 60 cm Květ: oranžovo-žlutý, VII. - VIII.(starší rostliny) Velmi známá léčivá rostlina, používaná v kosmetice i lékařství. Šťávu z listů lze použít na rány, spáleniny, ekzémy,hmyzí bodnutí - podporuje obnovu pokožky. Je možné užívat i vnitřně(po …
Aloe arborescens - aloe stromovitá Aloe arborescens - aloe stromovitá
Výška: až 200cm, tvarování řezem. Známá léčivá rostlina Aloe vyžaduje plné slunce a omezenou zálivku.Lze ji pěstovat jako přenosnou rostlinu,v létě na zahradě,na zimu v bytě,zimní zahradě. V zimním období může teplota klesnout na 5C,při velmi omezené zálivce …
Aloe arborescens - aloe stromovitá Aloe arborescens - aloe stromovitá
I když arborescens znamená v překladu stromovitý, jedná se spíše o druh s keřovitým habitem; i tak však může výška rostliny dosáhnout úctyhodných 4 m …
Rebo Productions CZ | 07.01. 2010
Aloe vera - aloe pravá Aloe vera - aloe pravá
O léčivých účincích některých aloí už bylo popsáno mnoho papíru; v tomto směru je asi nejčastěji skloňované jméno druhu Aloe vera. K opatrnosti a střídmosti při užívání domácky vyrobených „elixírů“ už jsme čtenáře vyzvali při představení druhu …
Rebo Productions CZ | 11.01. 2010