houba: Vypěstovala jsem ananas z uříznutého vrcholku,ale trvalo asi půl roku,než začal růst. Všechny listy sice uschly,ale na boku obrazil a daří se mu dobře.
jitula: no vidíte, já jsem myslela, že jak listy uschnou, že je to nanic, ale tak to zkusím, jaká by měla být teplota?
katkastill: Mě se také podařilo ananas vypěstovat. Už je to docela velká rostlina - mám ho už cca 4-5let. Nevíte, jak docílit toho, aby plodil? Mám přihnojovat? Nyní ho letním na terase...
YOS: Děvčata, pošlete fotografie. Taky jsem to jednou zkusila. Podařilo se, ale už si nepamatuji jak to dopadlo. Asi mi zabírala moc místa nebo se mi nelíbila. Nebo musela uvolnit místo jiné rostlince. Jo, přihnojovat určitě přes celé léto až do října.
Editoval YOS (12.07. 2012 00:14:25)

Všechno jde tak, jak má jít.
Kika: Nedavno jsem zrovna o ananasu cetla. U nas pry vykveta vetsinou az tak po 5ti letech. Da se mu i trochu pomoct, tak od tech 3 let. Behem vegetační sezóny hnojit tekutými hnojivy. Umistit na jižní okno. Behem zimy omezit zálivku.
A ke kveteni ho muzete primet i "umele", nejlepe na jare do ruzice nalit acetonovou vodu. Tu ziskate rozpustenim 80 g karbidu vapniku v 10 l vody. Decilitr nalejete do listove ruzice. Za mesic az dva by mel ananas nasadit na kvet.
Karolina 06: Ananas je potvora, ale pokud dodržíte několik zásad, úspěch by se mohl dostavit:

Ananas potřebuje čas a dostatek prostoru - Při nákupu ananasu se snažte vybrat co nejčerstvější plod - Nechte ananas zakořenit ve vodě - Pěstujte ananas na co nejteplejším a nejsvětlejším místě -  Zalévejte až tehdy, když substrát důkladně proschne

toto bylo shrnuto v bodech - detaily ke kazdemu bodu jsou super rozepsány zde: Jak pěstovat doma ananas
Tak ať se daří! winkcool
Další informace v článcích o rostlinách
Ananas Comosus - ananas Ananas comosus - ananas
Čeleď: bromeliovité (bromeliaceae). Pochází z Brazílie. Šlechtěné odrůdy ananasovníku netvoří semena a nebo jen velmi vzácně (1 semeno asi na 10 000 plodů). Chceme-li si ananasovník vypěstovat sami doma, můžeme ho množit také listovou růžicí na horní části …
Tropic Hukvaldy | 21.02. 2009
Ananas comosus - ananasovník chocholatý [foto_1] Ananas comosus - ananasovník chocholatý (pěstování)
Měli byste zájem si vypěstovat vlastní ananas a nevíte jak začít? Není nic jednoduššího. Stačí si nějaký ananas koupit v obchodě a pak se jen držet jednoduchého návodu. Že už jste to mockrát zkoušeli a nic? Inu tak to jste zakořeňování asi neprováděli …
Ing.Ota Beran | 19.07. 2009
Ananas comosus - ananasovník chocholatý Ananas comosus - ananasovník chocholatý
Ananas pěstujeme jako pokojovou rostlinu popř. jej lze pěstovat od jara do podzimu na zahradě. Prospívá na slunečném stanovišti při teplotě 18 - 20°C …