Marvella: Dobrý den, komule jsem ještě letos neřezala. Dělám to koncem února nebo během března, záleží na počasí. Některé vymrznout, tak ty uříznu cca 10 - 15 cm nad zemí a vždy mi krásně obrazí a vyrostou zase do velké výšky. A ty ostatní stříhám podle toho, jak chci mít velký keř, některé nestříhám vůbec. Zakrslé, polehavé keříky moc nezastřihuji, protože velmi pomalu rostou. Mám keříky od výšky cca 50 cm až po obrovské již 5 metrů (možná i více) vysoké a samozřejmě i do šířky hodně rozrostlé. Některé jsou jako soliterní keř, některé jsou součástí živého plotu. Marcela
YOS: Z mých zkušeností bych počkala až po zmrzlých, nebo ostříhat koncem března a hlídat počasí.. V případě mrazů zakrýt. Jakmile se na jaře ostříhá a příjdou mrazy, vše co je nad zemí v rozpuku zmrzne. Vyrazí později jen ze země a to je pro větší množství květů málo. Kořeny v zemi vydrží mráz až 20°C pod nulou, pak už se poškozují. Zásadně nestříháme po odkvětu, protože větve nad zemí chrání vniknutí mrazu do kořenů.

Všechno jde tak, jak má jít.
bala: Komuli seřezávám taky asi tak na 20cm , někdy nechávám i 40-50cm, seřezávám ji asi v březnu....kamarádka má komuli vysokou až 5-6 m, ta ji seřezává až na 20-30cm a vždy ji nádherně obroste a doroste zase na tu samou výšku....
jitula: dobrá, tak to vyzkoušíme, slyšela jsem že se právě mají seřezat hodně, tak jsem chtěla znát vaše zkušenosti, díky
Rose: Komule DavidovaBuddleia Davidii
Kvete na letorostech  - novém dřevě. Do poloviny jara se provede  řez výhonů z předcházejícího roku . Odřežeme  výhony až k bázi, to znamená že 15 cm nad zemí ponecháme 2 až 3 pupeny.
jitula: dívala jsem se na ni, vypadá čile, není zatím moc velká, je to malá rostlinka, ale seřízneme ji trochu aby měla tvar a rozvěvila se
Marvella: Opravdu záleží jaký máte kultivar. Jinak ty nejběžnější by Vám měly krásně růst. Já budu letos některé keře přesazovat, protože jsem podcenila jejich veliký růst a je mi líto je celé léto nějak tvarovat, přivazovat atd. Navíc jejich větve jsou poměrně dost křehké. Jsou tak životaschopné, že i přesazování není žádná věda a není potřeba žádná specielní příprava, jen zálivka jako u všeho.
Další informace v článcích o rostlinách
Komule Davidova - Buddleja davidii Řez rostlin - komule Davidova
Komule Davidova - Buddleja davidii Magnet pro motýly Žádný jiný keř nepřitahuje babočku admirál (Vanessa atalanta), babočku paví oko (Inachis io) a hnědásky (Melitaeini) tak spolehlivě jako komule. Rychle rostoucí keř s dlouhými klenutými větvemi kvete na letorostech …
Euromedia Group k.s. | 02.03. 2011
Buddleia davidii - komule Davidova Komule Davidova - množení řízkováním a semeny
Co do bohatosti květu komule Davidova (Buddleia davidii) od července do podzimu stěží nachází konkurenci – zvláště na slunných, chráněných stanovištích. Pokud si tento vděčný keř chcete rozmnožit, zkuste to: z letních řízků se vám to určitě podaří …
Buddleia davidii 'Royal Red' - komule davidova Buddleia davidii 'Royal Red' - komule davidova
Osvědčená odrůda komule s purpurově červeným vybarvením květů. Kvete od konce června až do září a vyniká množstvím a velikostí květenství - až 35 cm. Nenáročný keř, který výrazně zpestří letní zahradu nejen kvetením ale také přítomností často …
Buddleia davidii 'Black Knight' - komule davidova Buddleia davidii 'Black Knight' - komule davidova
Velmi známá odrůda komule s výrazně sytě fialovým vybarvením květů. Kvete od konce června až do září a z pěstovaných odrůd patří k těm odolnějším k namrzání dřeva. Nenáročný keř, který výrazně zpestří letní zahradu nejen kvetením ale také přítomností …
Buddleja davidii 'Black Knight' - motýlí keř, komule davidova Buddleja davidii 'Black Knight' - motýlí keř, komule davidova
Komule má častější lidový název motýlí keř. Je to přirozené, neboť od začátku léta, kdy vykvétá, až do podzimu nese nápadné květy, které jsou voňavé nejenom pro nás, ale hlavně pro křídlatý hmyz, převážně motýly. Pokud jste ještě neměli mnoho …
Buddleja davidii 'Pink Delight' - motýlí keř, komule davidova Buddleja davidii 'Pink Delight' - motýlí keř, komule davidova
Máte-li rádi růžovou a zároveň motýly, Pink Delight je odrůda komule právě pro vás. Její květy jsou obrovské – až 40 cm dlouhé a voňavé. Jednotlivé trubkovité květy jsou uspořádané v hustých latách tvaru protáhlých homolí. Květenství může připomínat …