bala: Já i oleandr jako řízek dala do vody,jak měl pár kořínků, zasadila jsem jej do malého květináče a opatrně zalévala, nesmí se zemina přelít, jinak uhnijí kořínky...jak dlouho trvalo než se vytvořily kořínky si již nepamatuji, stejně tak množím i ibišky....všechny řízky se mi ujaly.....ale oleandr jsem si také zasadila přímo do země, a to tak, že řízek jsem si namočila do stimulátoru a následně zasadila do, zase malého květináče do pokojové zeminy...i ten se mi ujal....
jitula: Tak to dělám správně, ale asi jsem nedočkavá a když dlouho nic nepřirůstá, tak ho vyhodím, no nic budu trpělivější
Jan Kolman: Není celkem podstatné, jestli řízek, ať už oleandru nebo jiné okrasné dřeviny necháte zakořenit ve vodě, či v substrátu. Důležité je, aby byl na bázi částečně zdřevnatělý - pak má šanci zakořenit. Spodní konec by měl být uříznutý pod listem - ne mezi listy a listy na spodním konci v délce, která by měla přijít do substrátu( nebo do vody) se také musí hladce odříznout, aby řapíky nezahnívaly. Horní listy je dobré zkrátit, aby se zmenšila odpařovací plocha.
  Bylinný, měkký řízek z konce větévky Vám nezakoření a  uhnije.

Někdo může namítnout, že mu zakořenil i řízek bez výše uvedených úprav. Ano, stává se to, ale je lepší dělat to od začátku pořádně - pak si nemusíte tolik vyčítat.
Lenča1: Mě osobně se nejvíje osvědcilo zakořeňování jak bilinných tak dřevitých větviček v perlitu .I oleandr tak dělám . Jednu vaničku ( hlubokou ) od masa naplním perliten a nechám nacucnout vodou , do druhé udělám nožem díry. Větvičky čerstvě ustřižené podélně asi 1-2 cm seříznu a namočím do zakořeňovacího prášku a píchnu do perlitu .Přikreju druhou miskou a skleníček je hotov. Pak už jen hlídám aby perlit nevyschnul a zároveň něsmí být voda na dně .
Další informace v článcích o rostlinách
Nerium oleander - oleandr obecný Nerium oleander - oleandr obecný
Toješťovité (Apocynaceae) Oblíbená dekorativní dřevina s úzkými listy a s různě barevnými květy, pěstovaná v četných kultivarech; plody jsou měchýřky. Všechny části oleandru jsou prudce jedovaté, účinnými látkami jsou srdeční glykosidy. Otravami, které …
Euromedia Group k.s. | 26.04. 2010
Nerium - oleandr Nerium - oleandr
Oleandr (Nerium) už dlouho patří mezi přenosnými rostlinami k nejoblíbenějším. Květy v klasických barvách – tedy v různých odstínech růžové – však dnes už z módy poněkud vycházejí. Jejich místo na žebříčku popularity zaujímají odrůdy kvetoucí pastelově …
Nerium - oleandr Nerium - oleandr
Pohled na rozkvetlé oleandrové keře vyvolává vzpomínky na dovolenou. Oleandr (Nerium) patří k nejoblíbenějším přenosným rostlinám, které se u nás pěstují. A jak o něj správně pečovat? …