Marvella: U mě se to týká jalovců poléhavých, ale jaký je to druh nevím, některé jsou i stříbrné, jak popisujete YOS výše.  Ano, změna je život, ale mám veliké plochy(i 200 m2), a některé jsou osázené už 80 let, tak to není jen změna, ale hlavně pěkná dřina! Je ale pravda, že osazuji něčím úplně jiným a hrozně mě to baví a jsem příští rok zvědavá na výsledek až se to trošku rozroste. Marcela
Marvella: Dobrý den,
vykácet jalovce určitě pomůže, ale nesmí být žádné ve vzdálenosti cca 400 m vzdušnou čarou (podle zahradníků) a to je už docela slušná vzdálenost. Takže nevím, jak daleko máte ostatní zahrady či zahrádky. A pak určitě bude třeba ošetřit nějakým postřikem i tu hrušeň. Já nakažené jalovce všechny postupně likviduji (mám veliké plochy), protože stejně usychají. A nově zasazené hrušky jsme se museli bohužel vzdát právě z důvodu sousedních zahrad, protože ne všechny jsou udržované. Marcela
Další informace v článcích o rostlinách
Rostlinolékař: rez hrušňová na listu hrušně Rostlinolékař - rez hrušňová
Včasná ochrana proti rzivosti hrušně Rez hrušňová je houba, která během svého vývoje střídá rostliny – hostitele: přezimuje na okrasných jalovcích (nikoliv na jalovci obecném; Juniperus communis). Z jalovců jsou spory na jaře přenášeny na hrušně a na podzim …
Rostlinolékař - rez hrušňová, Gymnosporangium sabinae (PROVOBIS) Rostlinolékař - rez hrušňová
Preventivně proti rzi hrušňové Typické žlutohnědé skvrny objevující se už v červnu na listech hrušní způsobuje rez hrušňová, která přežívá zimu na větvích jalovců (viz obrázek). Spory této houby se v létě uvolňují z hnědých struktur na spodní …
PRO VOBIS, s.r.o. | 16.01. 2012
Rostlinolékař - rez hrušňová Rostlinolékař - rez hrušňová
Ochrana proti rzi hrušňové Žlutooranžové skvrny na vrchní straně listů jsou prvním příznakem napadení stromu houbovou chorobou rzí hrušňovou. Později se na spodní straně listů objeví rezavohnědé „neštovičky“. Slabé napadení nepůsobí vážné škody …