jitula: Dá se ze semínka z datle vypěstovat pěkná palmička? A učeho jiného je to ještě možné? Máte někdo zkušenosti? Co jiného se dá ještě použít? Citrusy? Zkusila bych to? Tedy jestli to není moc náročné.
Marvella: Mám zkušenost s datlovou palmou. Semínka klasicky zasadím do země, občas zaliji a čekám. Jediný problém mám vždy s tím, že když je mám blízko sebe, kořeny prorostou a při oddělování některé zajdou. To prý je ale normální, jsou háklivé na poškození kořenů. Vyrostou i dva metry, ale klasická palma o nikdy není. Pak je vždycky většinou daruji, protože je spoustu hezčích rostlinek. Ale jako pěstitelský pokus dobré a úspěšné.
jitula: To nevadí, že to nebude klasická palma, spíše se mi jedná o vytvoření rychle rostoucího bujného porostu. Potřebuji zaplnit některá místa zelení. Takže je asi lepší zasadit rovnou několik pecek do většího květináče a nechat ji rovnou růst tam, nebo ne? A jak rychle to trvá?
Marvella: Tak to jste mě dostala, protože časově jsem to nikdy nesledovala. Ale moc rychle nerostou, je to palma, růst je pomalý.