Ing. Miloš Krump: Já jsem si jej kupoval u Mountfieldu označení Drtič Bio Tec 2200
Asi do 4 cm drtí a da se říci že ještě sem neměl problém něco podrtit. Samozřejmě nejraději drtí syrové větve, pokud jsou již suché drtí je také, ale nože jsou rychle otupené.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
YOS: Krumpold, děkuji. smile Zítra se půjdu podívat jaký mám já. Možná musím dát ty nože nabrousit. hmm Já jsem si to myslela právě naopak, že lepší je drtit sušší větve.

Všechno jde tak, jak má jít.
Ing. Miloš Krump: Záleží na tom co se drtí, máte kdyžtak emal na něco se zeptám.
Co se týče drcení u větví je lepší aby byly syrové, co se týče zbytků rostlin je třeba aby byly sušší, ted jsem třebas chtěl drtit nať z mečíků čerstvá nať se hltí a zalepuje se vývod od drtící hlavy. tak jsem to nechal na týden oschnout a nadrtilo mi to na krasnou drt.
Editoval krumpold (21.10. 2011 20:15:04)

YOS: Krumpold, když kliknete na moje jméno YOS ve světlé kolonce (pod YOS jsou hvězdičky),
objeví se Vám tam můj email.

Všechno jde tak, jak má jít.
bresticova: Pán Krumpold vaše praktické rady sú fantastické. My sme bioodpad vždy zarýľovávali, ale teraz sme si kúpili kompostér, lebo pri dome mi bio-kopa vadí. Tak by som sa chcela spýtať, či je v poriadku, že v kompostéri sa rozmnožili drobné mušky - niečo ako vínne mušky drozofily. Je ich veľa, keď zodvihnem veko kompostéra, tak sa na mňa vyvalia ako včelí roj. Ďakujem za odpoveď.
Ing. Miloš Krump: Zahrada je už celá zazimovaná i ty poslední krásné chryzantény přešli mrazem, tak jsem je seřízl, podrtil a zkompostoval. Přidávám foto mého drtiče, se kterým jsem opravdu spokojen, jde o Drtič Bio Tec 2200.

cz
Podrcený odpad určený pro kompostování
Podrcený odpad určený pro kompostování
cz
Podrcený zahradní odpad
Podrcený zahradní odpad
cz
Zahradní odpad pro drcení
Zahradní odpad pro drcení

cz
Kompost
Kompost
cz
Kompostování
Kompostování
cz
Kompostování - bedna na kompost
Kompostování - bedna na kompost
cz
Kompostování - plastové kompostéry
Kompostování - plastové kompostéry
cz
Kompostování - vyvýšený záhon na kompostu
Kompostování - vyvýšený záhon na kompostu
cz
Kompostování - zemina
Kompostování - zemina
Další informace v článcích o rostlinách
Kompost Kompost
Na každé zahradě má býti kompost! Jest to nutné zlo. Všecky ty různé odpadky ze zahrady (plevel, odřezky, odpadky zeleniny, květin, smetí atd.) musejí se někde uložiti. Poněvadž pak musíme rostliny přihnojovati, hodí se nám jmenované odpadky velmi dobře, když …
PRO VOBIS, s.r.o. | 26.02. 2010
Kompostér K 700 - kompost v zahradě (MOUNTFIELD) Kompost (1)
Kompostu se někdy říká „zelené zlato“ a zkušení pěstitelé vědí, proč: kompost má aktivní podíl v koloběhu života a jako konečný produkt je velmi hodnotným substrátem s blahodárnými účinky …
Rebo Productions CZ | 10.03. 2008
Kompostér -> kompost (MOUNTFIELD) Kompost (2)
Co lze kompostovat? Ideální je směs nejrůznějších materiálů. Tím se vyrovnávají jednostrannosti nejen v obsahu živin, ale i ve struktuře. Pro správné kompostování je důležité vědět, které materiály jsou v zásadě k tomuto účelu vhodné a které ne …
Rebo Productions CZ | 16.03. 2008
Kompostér (LIMES) Kompost (3)
Správné založení kompostu Pokud je na místě, kde budeme zakládat kompost, těžká půda, je důležité ji prokypřit do hloubky přibližně 20 cm. Na půdu uložíme vzdušnou vrstvu z větví a zbytků trvalek, aby mohl do kompostu vnikat vzduch. Tento materiál, bohatý …
Rebo Productions CZ | 18.03. 2008
Kompost jednoduše (PROVOBIS) Kompost jednoduše
V menší zahradě nemusíme pracně zakládat kompostovací hromadu. Z králičího nebo podobného hustějšího pletiva stačí vytvořit válec a postupně ho plnit organickým odpadem s občasným prosypáním kompostem nebo zahradní zeminou …
PRO VOBIS, s.r.o. | 07.09. 2011
Kompost, půda, hnojení Kompost, půda, hnojení
Půda a výživa rostlin, všechny druhy hnojiva, příprava kompostu. Zpracování půdy, rytí, mulčování, zelené hnojení. Praktické rady pro zdravý růst: sled plodin, smíšená kultura, odborné založení kompostu, praxe hnojení při různém účelu pěstování zahradních …
Rebo Productions CZ | 24.02. 2008
Kompostéry: kovový kompostér (LIMES) Kompostéry - kompost na minimálním prostoru
Schránka ze dřeva, kovu a plastu – na rozdíl od klasických kompostovacích sil, která mají relativně vysoké nároky na plochu, můžete použít i praktické kompostéry, které jednotlivě nezabírají více než 1 m2. V obchodech si navíc můžete vybrat z množství …
Euromedia Group k.s. | 20.04. 2009