bala: Jitulo, dá se .......mám metrový truhlík,do kterého se vejdou dva 40cm. truhlíky, .... na jeho dno dám kelímky od pomaz.másla, tři na sebe a na ně postavím malý truhlík/pod m.truhlíkem musí být na každém konci ty tři kelímky/, těch kelímků potřebujete celkem 12...vejde tam vody na dva dny....manžel mi vyřezal do menších  truhlíků otvory na knoty, které se dají koupit zvlášť...je to levnější a zalévání nezabere tolik času...
radana123: Já si dělala truhlíky tak, že jsem do větších truhlíků dala cca 3 centimetrové kamínky, na ně jsem dala tenký polystyren (stačí od balíčkovaného  masa,), do nich sjem udělala dírky, kterými jsem protáhly 2 knoty po celé délce či jinou sací látku (prý se dají použít i hodně sající látky) a měla jsem truhlík. Květinky mi v nich krásně květly.
YOS: Nejsem technický typ. Bala má knotů 12 a Radana jen 2. Můžete mi popsat, jak ty knoty vkládáte, jak leží, kam až dosahují??? Určitě jsou to nápady dobré, chtěla bych je vyzkoušet, protože už po několik let máme se samozavlažovacími truhlíky špatné zkušenosti. V našich truhlících by musel být i otvor v těch venkovních truhlících (někde výš), protože se nám stává, že rostlinky stojí ve vodě. Jsou roky, kdy prší jak o závod a naopak. Když dloooooouho neprší tak naše sousedka příjde kytky zalít, ale když prší a prší....????

Všechno jde tak, jak má jít.
bala: YOS, nemám 12 knotů, ale 12 kelímků, pod ty malé truhlíky, aby byly vyvýšené, je potřeba 12 kelímků od pom.másla....je vlastně jedno, co pod ně dáte, ale nesmí "sedět" na dně toho velkého truhlíku, do kterého lejete vodu...pokud byste je nedala výš, byly by na dně a vody byste tam nedala více a navíc zemina by byla přemokřena, zkusím najít fotkum, jak to vypadá...knoty v malých truhlících  dosáhnou svými konci na dno velkého truhlíku.....zalévám každý druhý den, jinak s orig. zavlaž.truhlíky jsem musela i dvakrát denně....
Editoval bala (13.02. 2011 15:29:39)
bala: Na 40 cm truhlík dávám dva knoty, to zcela stačí, rostliny si vezmou vždy jen tolik vody, kolik potřebují, není třeba knotů více....zkusím nafotit truhlík nyní, pokud je prázdný pro lepší představu.....omlouvám se za opožděnou odpověď....ještě snad, pokud jsou rostliny robustní, dlouhé a hrozí převráceníí, spadnutí, toho menšího truhlíku, tak oba dva obváži motouzem aby se nepřevrhl...ušetřím spoustu času, nemusím každodenně zalévat, zaleji jednou za dva až tři dny....
Editoval bala (21.02. 2011 14:59:59)
cz
Upravené samozavlažovací truhlíky na květiny
cz
cz
cz
cz
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
jituška: Dobrý večer mám perfektní TIP na samozavlažovací truhlíky,poradila mě to sestra,že si je tam za pár korun objednala.Jedná se o samozavlažovací truhlíky všech tipů.           Je to na ,dají se pořídit sam.zavlažovací truhlíky např. 60cm v 2.jakosti za 40,-  Velice doporučuji.
Poměnka: Taky jsem nenašla cenu,ale zjistila jsem ,že je to velkosklad.Proto klikněte na kontakty a tam jsou adresy,kde se může truhlík objednat a měli by říci taky cenu,musíte nejprve zavolat,něco podobného jsem už objednávala v pondělí budu volat a uvidím co se bude dít.