jitula: Po odkvětu jsem si dost velkou Anthurii rozdělila na 2 menší. Už dlouho se s nimi nic neděje. Je vůbec možné v domácích podmínkách dospět opětovného kvetení. Prý je to dosti náročné. Povedlo se to někomu z Vás?
YOS: Mělo by se to povést, když odkvetlá Anturie přes zimu odpočívá. Teplota zeminy nesmí klesnout pod 18°C a udržuje se mírně vlhká.

Všechno jde tak, jak má jít.
jitula: Přesazovali jsme ji loni v létě. Zkusím ji dát na teplejší místo.
Marvella: Anthurie mi kvete i dvakrát do roka. Přes léto jí letním v zahradě ve stínu, jinak během zimy jí mám na okně v pokoji, kde je poměrně dost velké teplo.
jitula: Dobrý den,
přes léto také letníme několik pokojovek venku, o kterých vím, že snesou letní teploty. Samozřejmě ve stínu. Někdy ale vím, že i v létě dokáží teploty ve stínu hodně klesnout, kolik anthurie snese nejméně? Nebo ji při každém ochlazení nosíte domů?
Další informace v článcích o rostlinách
Anthurium scherzerianum - toulitka chvostoskvětá Anthurium scherzerianum - toulitka chvostoskvětá
Toulitka pochází z Kostariky, kde ji v polovinu minulého století objevil švýcarský botanik Karl von Scherzer. Latinský druhový název byl od tohoto jména odvozen …
Miloš Krump | 30.01. 2012
Anthurium scherzerianum - toulitka Anthurium scherzerianum - toulitka
Dříve, našimi babičkami oblíbený, odolný a dlouhověký druh toulitky, který byl bohužel později vytlačen módnějším druhem Anthurium andreanum …
Anthurium - toulitka Anthurium - toulitka, anthurie
Rostlina pochází z jižní části Ameriky kde roste i na stromech. Neustále šplhá za světlem a jak její spodní listy postupně odumírají, rostlina vytváří kmínek a z kmínku vyrůstají dužnaté adventivní kořeny, které zajišťují rostlině stabilitu. Proto je …
Anthurium - toulitka Anthurium - toulitka
Toulitky (Anthurium) jsou veskrze tropické rostliny, které k životu nutně potřebují vysokou vlhkost vzduchu. Alespoň dvakrát týdně je roste odstátou měkkou vodou. Dbejte na to, aby vodní mlha nedopadala přímo na květy, protože v opačném případě se na nich utvoří …
Anthurium - toulitka Anthurium - toulitka
Pěstování toulitek Zářivě červené, světle či sytě růžové, fialové nebo bílé toulce květenství toulitky (Anthurium) vydrží dokonce několik týdnů …