kmotr1: Takový trávník vypadá zajímavě, přírodně. Rozhodně musíte cibuloviny nechat dokvést a nejlépe i zatáhnout, až pak můžete sekat trávník. Výsadbu je nejjlépe dělat na podzim a na jaře už se můžete těšit z kvetoucího trávníku.
Očistěte cibule odstraněním všech vnějších obalů a strých kořínků. Rozházejte cibule náhodně na výsadbovou plochu pak se přesvědčte, zda jsou ve vzdálenosti odpovídající nejméně jejich šířce. Pro každou cibuli udělejte samostatnou výsadbovou jamku. Použijte sazeč cibulovin, kterým odstraníte kruhový drn se sloupečkem zeminy do hloubky přibližne 10-15 cm. Do každé jamky nasypte špetku kostní moučky s míchané s trochou zeminy, vybrané pod drnem a vložte dovnitř cibuli. Přesvědčte se, že růstový vrchol směřuje vzhůru. Rozmělněte spodní část sloupečku zeminy nad cibulí tak, aby byla úplně zakryta kyprou půdou. Pak přidejte zbytky sloupečku zeminy. Vraťe zpátky na místo kousek drnu jako víčko a s citem ho upěchujte. Dávejte přitom pozor, abyste nepoškodili růstový vrchol cibule. Vyplňte veškeré mezery další zeminou. Zalejte.
Ascam: Upřímně - já to dělám poněkud jednodušeji. Prostě vezmu zahradnickou lopatku, zarazím jí cca 10-15cm do země, trošku s ní zapáčím, abych udělala širší škvíru a tam prostě vložím cibuli. Následně zašlápnu a neřeším. Sázím takto hlavně narcisy, krokusy, sněženky, bledule a hyacinty. Modřence nesázím - ty tu jsou již léta v šíleném množství (skoro vše modré, když rozkvetou). Trávu sekám samozřejmě po odkvětu a zavadnutí listů cibulovin.
jitula: Dobrý den,
také jsme o tom jeden čas uvažovali, pak jsme ale od toho upustili a raději jsme je zasadili hned vedle trávníku. Kousek trávníku jsme si odkopali do tvaru rohu, travinu odstranili, vysadili jsme pár trvalek a mezi ně mnoho cibulek, přechod ze záhonku do trávníku jsme vylemovali modřenci. Celý záhonek jsme zakůrovali a vypadá to moc hezky. Přece jen, když jsou vsazeny do pěstěného trávníku, je péče o něj složitější. Jednak kvůli sečení  a potom při vykukování se drnce s trávníkem nadzvedají a trávník se začíná deformovat. Ale jinak u trávníků typu louka, je to hrozně hezké. My ale máme dva malé kousky trávníku, tak by bylo škoda jej rozbíjet.
janko39: Doufám, že to nevzbudí dojem, že nerozeznám cibuloviny od jiných trvalek, ale podobně dobře v trávníku působí i prvosenky, např. prvosenka jarní - Primula veris, prvosenka vyšší - Primula elatior ( spíše do vlhčích půd ) a prvosenka bezlodyžná - Primula acaulis.
  Zejména tato poslední se sama rozšiřuje samovýsevem, takže dnes ji mám v trávníku porůznu i dosti daleko od původního místa v záhonu - pomáhají při tom mravenci. Po odkvětu běžně sekám trávu, na kvetení to nemá vliv.
cz
Prvosenka bezlodyžná (Primula acaulis)
Prvosenka bezlodyžná (Primula acaulis)
cz
Prvosenka bezlodyžná v trávníku (Primula acaulis)
Prvosenka bezlodyžná v trávníku (Primula acaulis)
YOS: Janko, primulka se mi velice líbí. Jen by mě zajímalo, kdy se můžešzačít se sekáním trávy. Používáš lístky do salátu? Květy na ozdobu bramborého salátu ap. Jsou velice zdravé obsahují mimo jiné vit. C, draslík a hořčík.

Všechno jde tak, jak má jít.
Marvella: Podle mě to jsou na fotkách primulky - petrklíče a ne prvosenky, ale jsou krásné.Mám také všude klasické prvosenky s droboučkými sytě žlutými květy a je to moc pěkné. Vysemení se opravdu všude a je mi líto je rýpad vždy tam, kde nemají co dělat.
janko39: Pardon, ale jak prvosenka, tak i petrklíč jsou oba české názvy pro stejnou rostlinu, jejíž latinský název je Primula, počeštěně primulka.
  Trávu sekám poprvé, až naroste natolik, aby to stálo za to - tedy aspoň do výšky 10 - 12 cm. Předtím vyhrabu loňské listíjehličí a šišky - ty zejména, neboť se o ně ztupí nůž sekačky.
  Lístky, ani květy do salátů nepoužívám ( ještě mne to nenapadlo ), jen kopřivy, popenec břečťanolistý a pažitku do velikonoční nádivky.