jitula: Dobrý den,
dneska jsem poslouchala chvíli Receptář,mluvili o květině statice (myslím, že si ji říká také limonka). Používá se k sušení. Moc se mi líbila. Bohužel jsem reportáž neviděla již celou. Chtěla jsem se zeptat, zda se jedná o trvalku nebo letničku. Jaké jsou nároky na pěstování. A zda si ji mohu vysét ze semínek, popř. jaký je postup výsevu a vhodná doba, klíčí ve tmě či na světle? Děkuji za odpovědi
janajana: Také jsem viděla reportáž a překvapilo mě, jak se dá limonka předpěstovat z květů. Já kupuji semena a vysévám- většinou jsem sázela v III. doma do truhlíku na okno a pak až  v květnu na záhon. Vloni mi bohužel ale zmrzly- tedy určitě radši až po zmrzlých. Myslím, že semínka trochu vždy zasypávám, ale nevím, jestli je to správně. Ale vždy jich několik vyraší a to stačilo. Je to letnička.
Další informace v článcích o rostlinách
Limonium sinuatum - limonka chobotnatá, statice Limonium sinuatum - limonka chobotnatá, statice
Rozsáhlý rod Limonium obsahuje asi 300 druhů a patří do čeledi Plumbaginaceae. Vyskytuje se v oblastech mírného pásma po celém světě. Limonka chobotnatá pochází ze Středozemí. Je to vzpřímená košatá trvalka, která se v mírném pásmu zpravidla pěstuje jako …
Rebo Productions CZ | 16.06. 2010