jituška: Sháním anglické sadové růže,nevíte prosím kde si je můžu objednat? Od Starkl a podobné firmy jsem zkoušela objednat,vždy přišla jiná barva a ne sadové.  K přesazování růží můj tatínek přesadil 15 let staré polyantky a všechny se ujmuly,já přesadila pnoucí růži tříletou a bohužel nepřežila.
bala: Nevím, zda odkaz, který sem vložím, je ten správný...ale zde jsou k objednání nádherné, anglické růže.....

Zde ještě jeden odkaz angl. sadových růží
Editoval bala (17.02. 2011 17:47:34)
YOS: Už se mi podařilo vypěstovat si růže z vlastního keře i z růže, kterou jsem dostala v srpnu k narozeninám . Nechala jsem je ve vázičce úplně zvadnout. Zapíchla do země a zakryla 4-litrovou sklenicí. Ještě jsem nevychytala proč mi některé růže zplesniví. Možná koupené růže jsou něčím ošetřené, aby dlouho vydržely ve váze. Za pokus to stojí a když se podaří je dvojitá radost.

Všechno jde tak, jak má jít.
jituška: svata,moc dekuji podívám se ráda na stránky.  YOS,také si pěstuji růže,které se mě u někoho líbí,čekám až jim odkvete a po nařízkování dám do země pod sklenici,už nekolik růží jsem takto vypěstovala.Mám ale zkusenost,že tu sklenici můsím nechat na růži přez zimu a mírně přikrýt chvojím.Jinak mě pokaždé odešly.
YOS: Jituško, taky nechávám sklinku přes zimu, ale nezakrývám. Na jaře však některá zplesniví. Možná je musím na zimu přikrýt jak píšeš.

Všechno jde tak, jak má jít.
jituška: YOS,to se mě stává také,že nějaká občas zplesnivý,tak to nebude určitě tím přikrytím.   svata, tak jsem se byla podívat na ty stránky růží od Peclů,musím uznat,že za tak solidní ceny jsem je na internetu ještě nenašla,tak s největší pravděpodobností si u nich objednám na Vaše doporučení.
jitula: Dobrý den,
není to třeba tím, že by se měly na jaře při pěkném sice ještě třeba zimním období při příznivém počasí nachvíli odklopit a potom zase zakrýt?
Ascam: Já si tedy firmu Starkl nemůžu vynachválit. Dokonce mi bez jakýchkoliv problémů vyměnili růže, které nepřežily zimu (asi před pěti lety). Ovšem raději si tam vždy zajedu - ono se to i vyplatí finančně, pokud člověk chce více rostlin. Zvlášť po výstavách - to mají neskutečné ceny. Také personál je velmi vstřícný a odborně na výši.
Jinak jsem objevila krásné stránky http://www.nejkrasnejsi-ruze.cz/
A také mohu doporučit pěstírnu v Kunraticích. smile

Růže pod sklenicí pěstuji také - na zimu přikrývám chvojím a nechávám odhalený vršek, z jara odklápím na večer a ráno, jak je teplo, tak už nechávám volně.
jituška: Ascam,ani nevím,že nějaké výstavy jsou,vždycky nás můj tatínek bral na výstavy zvířat,ale a do arboreta k Boskovicím,ale pokud bych na nějakou výstavu tady u Znojma náhodou přišla,tak se tam mile ráda vypravím,na ty stránky se určitě podívám. Dívala jsem se na stránky www.obchodsruzemi.cz, ale růže,které se mě opravdu líbily jsou pro mě poměrně drahé.