jitula: Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenosti se zásilkovou firmou Bakker? Zboží je tam hrozně drahé, tak mě zajímá, jestli je kvalitní a jaká je ochota při vyřizování případné reklamace.
Marvella: Dobrý den, u Bakkera jsem si objednala když u nás začínal na trhu a bylo to hrozné. Reklamace byla naprosto bezúspěšná. Takže od té doby kupuji jen to, co vidím. Neznamená to ale, že je někdo spokojený nebo že se kvalita změnila. Marcela
facebook: Jitka Votavová Bauerová Nejlepší zkušenost ze zásilkovým obchodem s rostlinami všeho druhu mám z vynikajícím zahradníkem panem BASIKEM.Objednávám už několik let a pokaždé přijde nádherné zboží,nikdy jsem nemusela nic reklamo

Zdenka Ivančová Já mám dobré zkušenost se zahradnictví Kruh - Jilemnice,vše mi došlo v pořádku.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
bala: Taky mám velmi dobré zkušenosti s p. Josefem Basikem, u něhož jsem si již dvakrát objednala lilie, begonie a jiřinky... pár begonií bylo špatných, ale bez problémů mi poslal nové i s omluvou...i na zahr. Kruh si nemůžu stěžovat, zboží mi přišlo ve velmi dobrém stavu... i od Starkla mi přišlo vše v pořádku....
kocour.fous: AHOJ letos jsem zkusila firmu Basik,bohuzel asi jsem mela pockat s objednavkou aspon do dubna..kytičky miniaturní,2 chybely v balíku uplne a 3 byly zcela vyhnilé , jako velky plus beru ochotu pri reklamaci,ani jsem to nemusela posílat zpět. Takže po zkusenosti treba se zahradnictvim Petro kde mi skoro vsechno zašlo a kvetiny v hodnote nekolika stovek mi vykompenzovali poukazem na 150kc ktery ani nesel pouzit pri objednavce pres net/od nas asi 300 km/-)) tak je  Basik uplne v poradku..))
Ing. Miloš Krump: I Já mohu vřelal doporučit, toto zahradnictví Basík, mě se také občas stalo, že jsem měl v zásilce 2 shnile begonie, nikdy nebyl problém s výměnou, ale mám moc špatné zkušenosti se Starklem a Bakkrem. u nich objednávám pouze cibuloviny, s živými květinami mám špatné zkušenosti.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
Vladimír Vytásek: Nejlepší zkušenosti mám se zahradnictvím  pana Jiřího Klusáka, ceny výborné kvalita zboží dobrá a poštovné má nejlevnější, ,ww.jikl.cz.   Špatné zkušenosti nejen já, ale i mí přátelé mají s firmami Starkl, Bakker,kteří klamou přibarvenými fotografiemi a uměle vytvořenými názvy aby nebylo poznat o jakou rostlinu jde. Například modré růže to je nesmysl atd. Dávám přednost firmám, které uvádějí u rostlin i latinský název, který je důležitý zvláště u nových u nás neznámých druhů.

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
didi: Musím se zastat zahradnictví PETRO. Již několik let od nich objednáváme ještě s několika kamarádkami
a zatím jsme neměly problém. Rostlinky přišly vždy pečlivě zabalené a téměř všechny v pořádku.
Musím říct, že z jedné objednávky  v hodnotě kolem 1000Kč přijde jedna, či dvě, které bojují o život, většinou
jde o fuchsie. Rododendrony, azalky a jehličnany byly v pořádku vždy.
Doborou zkušenost máme též se zásilkovým obchodem LUKON BULBS a LUKON GLADS.
jituška: Já jsem se zahradnictvím PETRO,také velice nespokojena,posílají čím dál horší rostliny a v poslední objednávce loni,poslal polovičku špatně,ale naštěstí po dohadování po telefonu zaslal zboží správné,ale kvalita,nic moc.Oproti tomu,když začínal se nedá kvalita vůbec srovnat,proto už jsem letos neriskovala a neobjednala...