bala: Yos, děkuji, jsou to orchideje, které jsem zachránila před třemi lety, jelikož jsem je pozdě schovala domů, tak trošku stonaly....ale teď se zotavily a snad už budou růst jen do krásy...měla jsem 15 phalek, ale zůstala mi tak polovina, ještě mám cambrie a miltonky...mám ráda orchideje pro jejich nádherné, dlouhodobé květenství...na barvě mně až tak nezáleží...koupila jsem je všechny v obi...
Marie Fárová: Ta kropenatá phalka je opravdu moc pěkná a zvláštní, málokdy se vidí. Mě teď kvetou jen všechny do fialova a lila, . Mám jich skoro 40 a na jaře bude dost z nich potřebovat revizi kořenů a přesadit. Nemám už je kam dávat, ale jakmile bych viděla jasně červenou (loni na výstavě byla), tak bych ji koupila.
Editoval Marie Fárová (20.02. 2011 20:19:47)
Marie Fárová: Marvello, za sebe mohu říct, že pokud splníte cymbidiu několik podmínek, je pěstování snadné.Od května do listopadu jsem ho měla na balkoně pod truhlíky s fuchsiemi. Kdybych ho víc hnojila, mohla jsem mít víc květů. Z balkonu šlo do světlíku a v lednu do nevytápěného prostoru vedle kuchyně. Zkrátka cymbidium chce velké výkyvy teplot a na zimu do chladné místnosti cca 15 st.
cz
Cymbidium (Cymbidium)
Cymbidium (Cymbidium)
cz
Cymbidium - květ (Cymbidium)
Cymbidium - květ (Cymbidium)
Další informace v článcích o rostlinách
Orchideje:  Paphiopedilum - střevičníkovec Orchideje - co jsou to orchideje? (1)
Květ orchideje Orchidejovou horečku probudily u Evropanů především velké barevné květy tropických zástupců těchto rostlin. Dnes stojí v oblasti zájmu i jiné znaky, např. podobnost květů s hmyzem (tak jako tořiče z rodu Ophrys), malé rozměry miniaturních orchidejí …
Rebo Productions CZ | 07.11. 2008
Orchideje Orchideje - co jsou to orchideje? (2)
Listy Jako u všech zelených rostlin i listy orchidejí přeměňují za pomoci světla anorganické látky na organické, tedy provádějí fotosyntézu. Mají sice stavbu jako normální listy, ale přesto se liší. Listy mohou být okrouhlé, podlouhlé, měkké nebo dužnaté …
Rebo Productions CZ | 11.11. 2008
Orchideje Orchideje
Orchideje jsou královnami mezi pokojovými květinami. Těšte se tvary a barvami atraktivních květů a dejte svému domovu exotický ráz. Zahradnická praxe – autor názorně vysvětluje, jak nejlépe orchideje pěstovat, jaký substrát používat a jak správně zalévat …
Orchideje Orchideje
Publikace Orchideje, podrobně popisující více než 1 500 orchidejí, je zásadní příručkou pro orchidejářské nadšence. Položky, jež představují jednotlivé rody, přinášejí informace o přirozeném výskytu, charakteristice a umělém pěstování, představení …
Computer Press, a.s. | 25.11. 2007
Orchideje Orchideje
Nákup rostlin, vhodné místo, pěstování, hydroponie, rozmnožování a ochrana orchidejí. Pěstování orchidejí na okenním parapetu, ve vitríně, ve skleníku či v zimní zahradě. Přehled nejkrásnějších druhů a kříženců …
Rebo Productions CZ | 27.10. 2008
Orchideje Orchideje
Orchideje! Každého okouzlí exotickou nádherou svých květů. I když se u nás už běžně pěstují, většinou nevíme přesně, jak se o ně starat, aby kvetly pravidelně a dlouho …
Orchideje Orchideje
Orchideje - Druhy vhodné pro pěstování v domácích podmínkách Autor: Martin Zoun Orchideje patří bezesporu mezi nejúchvatnější a nejzajímavější rostliny, které si svou krásou získaly mnoho příznivců. Tato kniha poskytne řadu neocenitelných rad a informací …
Computer Press, a.s. | 14.09. 2016