nasekrasnazahrada: Talovín (Eranthis), sněženky (Galanthus) a prvosenky raší časně, a proto potřebují ochranu proti mrazu. Přikryjte je spadaným listím nebo vrstvou čerstvého kompostu. To platí i pro tulipány, které při mírném počasí už teď vystrkují špičky listů.
Rada z rubriky Co je důležité v únoru
Editoval nasekrasnazahrada (22.02. 2011 16:10:39)

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
facebook: Zamazal Luděk No já bych to tak s tím zakrýváním neprožíval,je to docela zbytečné, tyto kytky mráz snesou,nikdy jsem je neměl na skalce i při takovýchto mrazech jako jsou ted,poškozené.Jsou úplně v pohodě i když ráno vypadají docela zmrzle, ale okolo poledne jsou zase pěkné.

Jitka Votavová Bauerová I já se přidávám k panu Luďkovi,ani já jsem žádné tyto rostliny nijak nechránila a dosud mě nevymrzly.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
YOS: V únoru nemusíme tyto rostlinky přikrývat, v únoru můžeme dělat něco užitečnějšího, např. ostříhat muškáty, ostříhat a přesadit některé pokojové rostliny (Hibiscus rosa sinensis), chystat výsev některých rostlin pod sklo např. hledíky, rajčata. Stříhat jabloně, kdoule v létě kvetoucí plaménky a spoustu dalších keřů.

Všechno jde tak, jak má jít.
jituška: Tak tak Marcelko i já čekám a očima bych vytahovala všechno co jde.Tady jsou pořád velké mrazy pod -10 stupňů,doufám že je to poslední záchvěv paní zimy a konečně už budu moct dřít...mooooc se na to těším,až večer padnu únavou a radostí z udělané práce.
Marvella: Dobré ráno Jituško, u nás bylo dnes minus dvanáct. Ještě o trošku víc než včera. Nemusím se ani dívat na teploměr, mráz odhaduji podle pokroucených listů na rododendronech. Ale vidím přes střechy, že svítí sluníčko, to je hned veselejší. Také se těším až budu moct pracovat, někdy jsem tak sedřená, že nemohu usnout a přitom se mi honí hlavou všechno možné o zahradě, co vylepšit, co jsem měla udělat jinak, co musím udělat hned atd. Bohužel přes týden chodím dost pozdě z práce, tak většina času na zahradní práce mi zbývá až o víkendu.
jituška: Dobrý večer Marcelko,tak jsme na tom asi podobně,já dneska při krásném počasí běhala alespoň s koštětem po dviře a zametala.Chodila jsem opět v klidu,když Martínek 2roky spinkal po zahradě a plánovala a představovala si jak krásně to chci udělat,ale je to běh na dlouhou trať. Snad by mě to ani nebavilo,pokud bych nemohla něco předělávat a vylepšovat.Jo a já se taky prvně dívám na rhododendrony, je to jako teploměr. Já mám štěstí,že budu moct být na zahradě celý den,jsem na mateřské dovolené,až nastoupím do práce bude to s časem horší.
Marvella: Dobrý večer Jituško, také bych hned byla doma, abych měla víc času na zahradu. Teď máte ale krásné údobí, když je chlapeček malý, než půjde do školy, je to podle mě nejroztomilejší věk a když si zahradu můžete užívat s dětmi, je to prostě nádhera. Ale mě už čeká až ten důchod, kdy snad budu mít na hrabání v zemi víc času.Já už jsem si vloni řekla, že příští rok už nebudu nic zásadního předělávat. Ale už teď kuju co kde předělám, dosadím, natřu atd.Nejhorší je tahání všech těch těžkých pytlů, ale už i v tom mám tréning. Alespoň si domů a do práce  kupuji hyacinty, narcisky. modřence, abych už měla trošku jaro.Když jsem dnes ale četla předpověď počasí, tak skoro do konce března má být docela chladno, mráz, takže na zahradnické práce nic moc ideálního. Ale jak píšete Vy,chodím po zahradě, plánuji a těším se.
jituška: Krásný den Marcelko,já to vidím u své maminky a tatínka,co pamatuji neustále měnili,vylepšovali a zdokonalovali vše,nejen bydlení,které si dělali z chlívů,ale hlavně zahradu,jsou oba dva velcí milovníci všeho krásného,snad proto,jsme všechny děti(3(,zdědili tuto lásku k přírodě.Jsou oba v důchodě,ale neustále něco vymyšlí,pro ně je nejhorší zima...To s tím počasím,že bude pořád ještě zima mě už nebaví,ale snažím se vymyšlet jinou činost,když mě zbude čas,tak šiji,háčkuji a na podzim dělám ze šustí betlémy,je to odpočinková činost,tak u toho relaxuji.