Marvella: Jituško, také dělám pro děti co jim na očích vidím, to asi každá správná máma. Já už mám doma ale dospěláky (28 a 26), ale pořád to budou děti. Budky jsou Maruško pěkné, ani jsem nevěděla, že je nějaká taková výstava.
jituška: Marcelko,já mám 3 děti (2,8,15)Nejstarší Bob mě zastane v jakékoliv práci,mladší Adélka taky pomůže a nemladší uličník Martínek,tak s tím toho moc nepolámu,jakmile jdu něco pracovat,okamžitě mě dává najevo,že se mu dostatečně nevěnuji.Ale na zahradě na podzim pomáhali s velkou vervou všichni.
Marvella: Jituško, to je ještě takový věk, kdy mi děti také s vervou pomáhaly. Teď už mají jiné zájmy a já jsem ráda, že využívají možností a šancí, které jim dnešní život přináší. A tři děti, tak to máte úžasné!  A nejmladší je určitě miláčkem celé rodiny, že? Marie, mám dceru a syna, oba jsou svobodní a vypadá to, že ještě dlouho budou. Nevím jestli Ti Vaši Vám pomáhají na zahradě, mě pomohou jenom párkrát za sezonu a to jen proto, že hodně remcám. Ale kamarády si do zahrady na grilování vodí rádi a velmi často!
jituška: Marcelko,ten nejmladší je pěkně vyčůraný uličník.Jinak u nás teď bez "remců"u nejstaršího syna taky nejde,je to pěkný puberťák,ale když něco potřebuje říká mě moje nejmilejší maminečko a lísá se jako kočka,což mě samozřejmě těší,protože uběhně pár let a budu na zahrádce s nejmenším uličníkem a velkým budu rychtovat na rožnění pro kamarády,vidím to úplně živě....
Marie Fárová: Marvello, na zahradě dělá většinou jen manžel, já si udržuji pár trvalek. Starší syn je v Praze a mladší je po těžké havárii v r.2009 plně invalidní. Je to můj sen udělat si ve městě okrasnou zahradu a nechat manželovi užitkovou zahradu na chalupě. Nechci to ale zatím lámat přes koleno.wink
Editoval Marie Fárová (26.02. 2011 16:12:54)
Marvella: Vidím Maruško, že to nemáte též jednoduché. Zahrada je asi pro Vás super odreagování asi jako u mě. Já bych se užitkové zahradě nebránila, ale to už bych opravdu nezvládla. Vzhledem ke své povaze, že musím mít všechno ""dokonalé" toho mám tekhle docela dost. Když přijde průšvih, tak přehodnotím, ale pak se vždycky zase otřepu a už v tom zase lítám. Máme heslo, že "dělání, všechny smutky zahání" a tak pracuju a pracuju.Kolikrát si říkám, s čím je víc práce, jestli jen s kytičkama nebo zeleninou, ale asi to vyjde nastejno. Jituško, to já sice nadávám, že mají na zahradě ty svoje mejdany, ale pak mi chlapeček zavolá "mamčo prosím Tě" a mamča lítá, nakládá maso, prostírá, připravuje a pak jde uštvaná v noci spát s blaženým pocitem, že to mají dětičky pěkné.
jituška: Maruško,nebojte ten sen se Vám uřčitě splní,obdivuji Vás,jak psala Marcelka,nemáte to lehké.Ale není všem dnům konec a vše se nádherné obrátí.Já Vám budu držet pěsti.  Marcelko,já jsem to taky nemyslela že nebudu děti až budou velké obskakovat,určitě jak říkáte s velkou radostí jim budu nakládat masíčko a pohoštění...
Marvella: Jituško, to já i tak pochopila, že pro děti uděláte co jim na očích vidíte. To snad udělá každá normální máma. Dnes u nás bylo krásně, sluníčko, ale zahradu jsem bohužel jen přes poledne proběhla, překontrolovala co kde už zase nového roste, ale pracovat na ní jsem se nedostala. Měli jsme klasický nedělní rodinný oběd, je nás u stolu 12, takže vařím, vařím a pak uklízím a uklízím. Ale dnes by se dalo udělat určitě spoustu práce. Jen ten trávník jak všude potřebuje pořádně vyhrabat, je na něj smutný pohled.
jituška: Marcelo,včera,co mě můj tatínek dovezl z nemocnice,byla moje první cesta kulhavou a namahavou chůzí na zahradu,kam jsem se šla podívat,že tatínek zpravil plot a natáhl pletivo.Je to úžasné,protože já je můžu zatím jen se dívat a říkat,co je potřeba.....yikes
Marvella: Dobrý večer Jituško, i kontrola a rady jsou potřeba! Budete teď nějakou dobu "řídící pracovnice"! Také to moc nedokážu, ale někdy to prostě jinak nejde.Dnes už jsem byla poprvé v zahradnictví obhlížet co mají nového. Byla tam i výstava orchideí, potěcha pro oko. Už se chystám na osazování jarních truhlíků, ale zatím nemají pěkné sazenice, tak ještě týden počkám a uvidím. Možná, že ještě zítra vyrazím a už něco osadím. Když jsem dopoledne myla okna, tak poletovaly zatoulané včeličky, krása!
jituška: Krásné slunečné nedělní odpoledne Marcelko,též mě to nějak nejde dělat "šéfa",ale zjistila jsem,že můžu i chvilku klečet,tak až se oteplí jdu na kolena na zahradu,protože se mě zdá,že práci,co chci udělat od rodiny,není úplně tak jak bych si ji udělala sama.Já jsem si dala naklíčit hlízy begonie a kromě jedné mě přežily všechny zimu. Několik jsem si objednala opět od firmy BEGONIE,protože jsem neodolala.
Marvella: Dobrý večer Jituško, begonie jsem z podzimu nepřechovávala, protože mi přešly mrazem a výsledek byl nejistý. Včera jsem je ale prohlížela v zahradnictví, ale nakonec jsem žádné nekoupila. Možná letos počkám až na předpěstované, i když výběr není samozřejmě takový jako když je člověk vypěstuje sám od úplného nic. Mívám nejen klasické, ale i převislé a vždycky jsou nádherné. Také mám pocit, že si plno věcí udělám nejlépe sama a pak člověk neví co dřív. Doufám, že si záda šetříte!
jituška: Dobré odpoledne Marcelko,moje maminka je nechává skoro pokaždé přejít mrazem,protože ta krása se jí nechce ničit dřív než je nezbytně nutné.Každý rok si přiobjednávám na internetu od begonia,jsem spokojená,protože si mohu vybrat nejen barvu,ale i velikost hlízy.Už mě trošku otrnulo,dnes jsem byla na injekci do žíly,místo toho,abych ležela v nemocnici na kapačkách.Ulevilo se mě opravdu hodně,že jsem měla sto chutí jít pracovat na zahradu,ale je to stále ještě naštěstí mých zad zmrzlé.