YOS: Liduško, ještě dodám, že moje růže jsou taky napadené, vypadají jak šlehnuté mrazem. Bude to zřejmě spála růžovitých. Připadá mi to jako by je ošlehl nějaký proud nezdravého vzduchu. Otrhala jsem všechny napadené listy, přihnojila kompostem a uvidíme. Nedělám si těžkou hlavu. Hladem z toho neumřu. Otrhané listy jsem spařila vařící vodou a hodím na kompost. Také jsem otrhala všechny stočené lístečky na růžích od pilatky a spařila.

Všechno jde tak, jak má jít.
haska: Pekne pozdravujem, je to asi tak, rastlinka nema podmisku, poriesim to. Kvietok je skutocne nadherny, idem pozriet, co to je zac. Bol aj trochu drahsi, no moc sa mi pacil....

Ach růže nezná proč: ta kvete jen a voní
a nedbá nikterak, zda lidé vědí o ní.
haska: Je to Bouvardia.

haska: Yos, pod prispevkami mate nadhernu pravdu napisanu. Vsetko ide tak, ako ma. Je to aj moje zivotne " kredo". Verim v Bozie vedenie, a tym je  pravda a laska

YOS: Dobrý den milá paní Haska. Děkuji za kompliment. Jsem ráda, že cítíte zpřízněnost duše. Děkuji. Taky věřím na lásku. Bůh je láska a láska je Bůh. Vaše pokojová Bouvardia je opravdu vzácnost. Našla jsem, že potřebuje světlo a hodně chladno mezi 12 - 16°C. Když roste a kvete tak hodně vody a hnojit 1x za 2 týdny normálním hnojivem na pokojové rostliny. Po odkvětu musí odpočívat, to znamená nehnojit a co nejméně zalévat, jen udržovat, aby neuschla. V březnu se může ostříhat. Rozmnožuje se buď kořenem nebo vrcholovými řízky. Asi bude problém jí zajistit chladné prostředí. Dejte jí pokud to jde na severní stranu. Je divné, že Vám teď kvete, normálně kvete od srpna do října.

Všechno jde tak, jak má jít.
haska: Na etikete som nasla informaciu, ze potrebuje medzi polievanim trochu obschnut, a tiez vela slnecneho svetla. Ked som ju kupila, po odkvitnuti som na nu zabudla, a vyschla mi, ale este som ju skusila total ostrihat, a koncom zimy zacala rasit listky. Uz ma prvy kvet a mam ju uz nba parapete vonku a pod dozorom.  smile