janko39: Je to z angličtiny, kde to znamená doslova " v místě ", nebo "na místě". Když uvedeš celou větu, kde je výraz použit, budeme moudřejší.
YOS: Janko nemohl by to být přímý výsev? Já anglicky moc neumím, ale vím, že používají velice jednoduchá slova ke složitému vyjádření, které si musíš domyslet. Ty anglicky umíš víc, tak to vyhodnoť.

Všechno jde tak, jak má jít.
janko39: Já bych byl už poprvé napsal, že se pravděpodobně jedná o výsev " přímo na místo", ale doufal jsem, že se jitula vyjádří, neboť prosazovat svůj názor bez bližšího prozkoumání věci nemám v povaze.
jitula: Pardon, včera jsem se už nepřipojila, je to také z kvízu a ptali se tam, co znamená pojem výsev in site, toť vše. Jedna z možností je tam také výsev přímo na místo, takže jsem tipovala, že by to mohlo být ono.
Další informace v článcích o rostlinách
Luskoviny: Pissum sativum - hrách Luskoviny - výsev
Výsev luskovin Zelenina skupiny luskovin vytváří lusky, méně často tobolky, uvnitř kterých jsou uložena semena. Jsou druhy, které se pro tyto lusky pěstují a mohou se upravovat nebo konzumovat celé, zatímco jiné druhy se pěstují pouze pro semena, která je ze všeho …
Osiva-semena.cz | 13.02. 2012
Výsev špenátu Výsev špenátu
Klíčenci a mladé rostliny špenátu jsou poměrně chladuvzdorní. Špenát můžete vysévat, jakmile se půda ohřeje na 5–10 oC. Pro časné výsevy od poloviny února do března se hodí osvědčené odrůdy, jako je ’Monores’, pro pozdější termíny je vhodné volit …
Dřeviny: bříza, olše, smrk, jedle, buk Dřeviny - výsev dřevin
Téměř všechny dřeviny se dají množit výsevem. To je původní metoda, která se používala dříve, než byly vynalezeny rychlejší způsoby pomocí dřevitých řízků, odnoží a vzdušných odnoží (obalených mechem). Výsev dřevin vyžaduje ještě více trpělivosti …
Rebo Productions CZ | 29.03. 2009
Výsev do chladného prostředí: Aliium ursinum - česnek medvědí Výsev do chladného prostředí
Semena léčivých a kořeninových rostlin, jako je česnek medvědí (Aliium ursinum), čechřice vonná (Myrrhis odorata), hořec žlutý (Gentiana lutea) nebo mařinka vonná (Aperula odorata), klíčí, pouze byla-li po delší dobu vystavena teplotám kolem nuly …
Kořenová zelenina: mrkev Kořenová zelenina - výsev
Jak na výsevy kořenové zeleniny Kořenová zelenina se pěstuje pro své podzemní části. Mohou to být kořeny, hlízy nebo bulvy. Nejznámější a nejčastěji pěstovanou kořenovou zeleninou je mrkev a celer, mezi kořenovou zeleninu se občas řadí i cibule a česnek (ev …
Osiva-semena.cz | 09.02. 2012
Březen - výsev aksamitníků Březen - výsev aksamitníků
Listy některých aksamitníků (Tagetes) obsahují aromatické látky, a proto se hodí k ochucení pokrmů. Odrůdy ’Orange Gem’ a ’Lemon Gem’ aksamitníku jemnolistého (Tagetes tenuifolia) chutnají po citrusech …
Výsev otužilých keřů: Euonymus europaeus Výsev otužilých keřů
Trvalky, jako oměj a pivoňka, i některé keře, například brslen, mají jedno společné: jejich semena potřebují k vyklíčení zimu. U některých druhů se nejprve musí odbourat rostlinné hormony brzdící klíčení, což se děje za nízkých teplot. Jiné mají plody …
Slunečnice roční - Helianthus annuus Sonja Snadný výsev slunečnic
Spektrum odrůd slunečnice roční (Helianthus annuus) se stále rozšiřuje. Proto si každý rok můžete dopřát změnu: téměř černé květy má ’Chianti’, zářivě oranžové ’Sonja’, dvoubarevné ’Dwarf Gailardia F1’ (červenožlutá) a hustě plné ’Teddy …
Skleník - časný výsev zeleniny (SEMO) Skleník - časný výsev zeleniny
Pěstováním zeleniny a bylinek v mírně vytápěných a nevytápěných sklenících nebo v dobře izolovaných pařeništích získáte sklizňový náskok až šest týdnů. V každém případě k tomu použijte rychle rostoucí rané odrůdy, které jsou méně náchylné k …
Výsev rostlin - rašelinové jiffy (PROVOBIS) Výsev rostlin - rašelinové jiffy
Místo obvyklého výsevu semen na vatu nebo do výsevního substrátu můžeme použít i méně známé rašelinové jiffy. V tabletě o průměru několika centimetrů je slisována kvalitní rašelina v ochranném textilním obalu …
PRO VOBIS, s.r.o. | 25.03. 2012